Palemono mokyklos trimatis modelis

Prieš kurį laiką Palemonas.info facebook puslapyje buvo paskelbtas vaizdo įrašas apie gaminamą Kauno Palemono vidurinės mokyklos trimatį fasado modelį. Tai buvo vienas populiariausių minėto puslapio įrašų, sulaukęs netoli 900 žmonių dėmesio. Todėl, apie tai išsamiau.

Besidomint trimačių objektų kūrimui skirtomis programomis, apsistota ties SketchUp make (nemokama versija), dėl programos paprastumo. Jei kitose programose tikrai reikalinga patirtis, čia – tiesiog pradedi savo kūrybą. Push/Pull  įrankis turėtų būti smagus net ir vaikams. Ne. Turėtų būti smagus net ir suaugusiems.

SketchUp – viena iš programų, kurioje žmonių sukurti ir patalpinti Trimble 3D sandėlyje trimačiai pastatų modeliai, atitinkantys tam tikrus reikalavimus, patekdavo į Google žemės (Google Earth) trimačių pastatų sluoksnį ir būdavo matomi viešai. Šiuo metu taip lyg ir nebėra, nors (bent jau lietuviškoje Trimble versijoje) vis dar galima nustatyti ar modelis paruoštas Google žemei.

Vienas iš buvusių reikalavimų, norint, kad modelis patektų į trimačius žemėlapius, buvo 5000 modelio paviršių/daugiakampių (faces) maksimali riba. Bežaidžiant su paprasčiausiais programos SketchUp įrankiais, Palemono mokyklos modelis tapo gerokai sudėtingesnis nei jau minėtas apribojimas. Nors pats pastatas nėra sudėtingas, Trimble talpykloje patalpintas mokyklos modelis turi daugiau nei 35000 daugiakampių.

Dėl šios priežasties atsisakyta pradinės minties dengti modelio paviršius fototekstūromis ir užbaigti projektuką programoje Lumion Free. Nuspręsta sustoti ir nebepridėti daugiau detalių.

Minėta riba gerokai perkopta dėl nors ir paprastų, bet trimačių langų, turinčių net ir trimačius langų drenažo ertmių dangtelius. Siekiant fotorealistinio rezultato toks detalumas tikrai nereikalingas.

Kaip bebūtų, modelis (be fototekstūrų) jau patalpintas Trimble 3D sandėlyje. Bet kas, net ir neužsiregistravęs, gali parsisiųsti ten esančius modelius. Jų peržiūrai žinoma reikės parsisiųsti ir programą SketchUp. Taip galėsite gerokai atidžiau apžiūrėti modelius ir juos keisti, jei yra toks poreikis.

Tai nėra pirmasis trimatis Palemono pastato modelis ir tikrai ne paskutinis. Jei esate sukūrę kažką panašaus, ar naudosite/keisite šį modelį, čia jums visos galimybės tuo pasidalinti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *