Virginija Ligeikienė

Vedamų kursų metuVirginija Ligeikienė (mergautinė pavardė Venckutė), gimusi 1957 07 22 ir užaugusi Kaune. Vyras – Gintautas Ligeika. Vaikai: Tomas Ligeika ir Ginta Ligeikaitė (Barham). Trys anūkai: Kristupas, Kipras ir Rokas, kuriuos be galo myli ir didžiuojasi sukaupusi tokį didžiulį savo gyvenimo turtą.

Tėtis buvo baigęs J.Gruodžio muzikos mokykloje chorvedybą, todėl ir Virginijos vaikystė buvo susijusi su muzika – pati dainavo Palemono aštuonmetės chore, po to – Kauno St. Žuko technikumo merginų ansamblyje. O mama pagal specialybę – pradinių klasių mokytoja.

Daug laiko vaikystės metais praleista Palemone tarp knygų. Šalia buto, kuriame Virginija gyveno maža su tevais, greta esančios durys vedė į biblioteką… Tas vaikystėje praleistas laikas bibliotekoje, įskiepijęs meilę ir prieraišumą knygoms, lydi visą gyvenimą.

Iki aštuntos klasės Virginija mokėsi Palemono aštuonmetėje mokykloje. Visada su meile prisimena savo pirmuosius mokytojus – mokytoją Ražauską, Bučienę, anglų kalbos, muzikos, kūno kultūros mokytojus.

1972 metais prasidėjo pirma pažintis su darbais odoje – knygų apipavidalinimo studijos tuometiniame Kauno St.Žuko dailės technikume.

Nuo 1976 metų – gilesnės knygų įrišimo studijos Talino dailės institute. Domėtis knygų įrišimo technika paskatino tuo metu institute dėsčiusi žinoma Estijos menininkė Silvi Kalda.

Meilė knygai ją lydėjo ir 2005 metais Vytauto Didžiojo universitete apgynus menotyros magistro laipsnį tema „Lietuvos Senosios XV — XVIII amžiaus knygos įrišimo architektonika: restauravimo aspektas“. Specializacija: Kultūros vertybių apsauga.

Baigtos studijos paskatino labiau domėtis senųjų knygų restauracija ir tapti šios srities profesionale. Šiuo metu Virginija dirba Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje Senųjų ir retų spaudinių skyriuje restauratore. „Įrišdama, restauruodama knygas vadovaujuosi žinomo Lietuvos muziejininko Kazio Varnelio žodžiais: „…Mes turėtume išmokti vertinti knygą. Nes knyga — tai taip pat meno kūrinys. Kaip kad kitus meno kūrinius saugom ir restauruojam, jais džiaugiamės ir stebimės, lygiai taip pat turėtų būti elgiamasi ir su knyga. Kaip gobelenas, metalo ar sidabro darbai yra atskira dailės rūšis, skulptūra — vėl kita, taip ir knyga turėtų būti savita meno rūšis…“ (Kazys Varnelis).“

„Kadangi šiuo metu mano pagrindinis darbas – knygų restauravimas, tai kūryba — laisvalaikio užsiėmimas, kurio metu kuriu meninius knygų įrišimus, įvairius odinius papuošalus, kuriuos kurdama taip džiaugiuosi, jog mielai dalinuosi savo darbo teorine ir praktine patirtimi, organizuodama įvairius odinių darbelių kursus. Apie šiuos mano darbus galima daugiau sužinoti mano tinklaraštyje www.bookbinding-art.com arba elektroniniu paštu vligeike@gmail. com“.

Būdama Vilniaus knygrišių gildijos, Lietuvos dailininkų sąjungos nare, Virginija dalyvauja įvairiose respublikinėse ir tarptautinėse parodose Lietuvoje, Olandijoje, Švedijoje, Japonijoje, Didžiojoje Britanijoje, kuriose eksponuoja odinius knygų įrišimus.

Išsilavinimas ir profesinis pasirengimas:

Virginijos Ligeikienės papuošalas iš odos.2003 — 2005 m. Vytauto Didžiojo universitetas. Kaunas, Lietuva. Menotyros magistro laipsnis: Darbo tema „Lietuvoje saugomų senųjų knygų įrišimo architektonika: restauravimo aspektas „. Specializacija: Kultūros vertybių apsauga.
1976 — 1982 m. Estijos Dailės Akademija. Talinas, Estija. Bakalauro laipsnis: Meninės odos katedroje įgyta taikomosios dailės dailininko specializacija: knygrišybos specializacija.
1972 — 1976 m. Kauno St.Žuko dailės technikumas , Kaunas, Lietuva. Įgyta meninės odos apipavldalintojos specialybė.

Profesinė patirtis ir pasiekimai:

Nuo 2007 m. — restauratorė, Kauno apskrities viešoji biblioteka, Senų ir retų spaudinių skyrius
2004 — 2007 m. – savarankiškai dirbanti dailininkė, turinti menininko statusą. Lietuvos dailininkų sąjungos narė. Dalyvavimas Lietuvos ir tarptautinėse parodose. Darbai eksponuojami ir parduodami įvairiose šalies ir užsienio galerijose.
2003 — 2004 m. instruktorė — moterų mokymas, supažindinimas su taikomosios dailės gaminių iš odos gamybos technikomis, knygrišyba.
(JAV). Panevėžys, Lietuva
1997 — 2003 m. – vyr. dailininkė , LTD „Kėdainių dailieji amatai“. Kėdainiai, Lietuva. Dailės įmonėje dirbančių žmonių mokymas, taikomosios dailės gaminių iš odos gamybos, knygrišybos technikomis, darbų organizavimas. Tarptautinių ryšių, parodų paieška.
1989 — 1991 m. – dailės mokytoja, Kėdainių meno mokykla. Kėdainiai, Lietuva. Vaikų mokymas piešimo ir kompozicijos pagrindų.
1988 — 1992 m. – odos cecho dailininkė, Kauno dailės kombinatas. Kaunas, Lietuva. Mažo tiražo gaminių modelių kūryba ir atlikimas medžiagoje.
1983 — 1988 m. – odos cecho dailininkė, Vilniaus Dailės kombinatas. Vilnius, Lietuva. Mažo tiražo gaminių- modelių kūryba ir atlikimas medžiagoje.

Yra dalyvavusi 2004 01 16 projekte „Tarptautinės iniciatyvos merginoms“, finansuojamas JAV Darbo departamento „Lietuvos ir JAV iniciatyvos“ .V. Ligeikienės paruošta ir pravesta teorinio ir praktinio mokymo 112 akademinių valandų programa: „Natūrali oda — papuošalai ir dizainas“.
2008 — 2011 m. plenerai Salomėjos Nėries memorialiniame muziejuje, Knygos poezijai (odiniai įrišimai). Kaunas, Lietuva.
Taip pat yra dalyvavusi „Dailiosios odos kursuose“, kuriuos rengė tarptautinė organizacija „Moterys ir verslas Lietuvoje“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *