Vaikų lopšelis – darželis ‘Lakštutė’ ir tradiciniai renginiai

Lakštutės pedagogės siekia, kad tėvai būtų aktyvūs vaikų gyvenimo lopšelyje-darželyje dalyviai, domėtųsi jų ugdymo problemomis, dalyvautų tradiciniuose renginiuose, istorinių datų minėjimuose, edukacinėje projektinėje veikloje.

Lopšelis darželis 'Lakštutė'Tėvų buvimas šalia šventėse ir darbinėje veikloje mūsų ugdytiniams suteikia daug teigiamų emocijų, ugdo jų pasididžiavimą savo artimaisiais.

Savo mokslo metus, kaip ir mokiniai, pradedame rudenį. Spalvingiausia ir turtingiausia mūsų šventė ,,Būkim dalele rudens‘‘, vyksta rudeniui įpusėjus. Darbelius gėrybių parodėlei ruošia visa šeima. Sunku įvertinti visų šeimų triūsą, nes rezultatai stulbinami. Atrodo tik keli prisilietimai ir parodos eksponatas tampa unikalus, savitas. Visi darbai – patys gražiausi, nes padaryti iš gamtos gėrybių ir pačių rankomis.

Tradicinė šventė „Prie Kalėdinės eglutės” labiausiai laukiama ir didelių, ir mažų. Laukiama, žinoma, dėl dovanėlių. Laukiama su ta ypatinga, spinduliuojančia džiaugsmu nuotaika, lydinčia kūdikėlio Jėzaus gimimą. Širdis supa gėris, o akelės ir balsai nukreipti į dangų.

Tradicija tapo ir Vasario 16-osios šventė, kuri yra meilės Tėvynei, gimtinei įprasminimas.

Graži žiema, bet, kai šaltis pabosta, norisi išvyti žiemą iš kiemo, padėti Kanapiniui pakviesti pavasarį. Sulaukę Užgavėnių kartu su tėveliais ir auklėtojomis vaikai ruošia kaukes žiemai pagąsdinti. Tai linksma, kupina išdykėliškos nuotaikos šventė. Bendras darbas padeda įveikti šaltos žiemos sunkumus: ,,Žiema, žiema, bėk iš kiemo‘‘. Gaila tos žiemos, bet laukiame pavasario, Šventų Velykų, margučių, žibuoklių meto.

Įsimintina vaikams ir Kaimynų šventė, kuri suvienija Parko gatvės gyventojus, skatina vaikus susipažinti su šalia mūsų gyvenančiais žmonėmis, formuoja jų socialinius įgūdžius, ugdo bendravimo kultūrą. Įštiesdami ranką šalia esančiam žmogui: dideliam ar mažam, mes mokomės gyventi čia ir dabar, vieni šalia kitų, suvokiame savo reikšmę ir vietą pasaulyje.

Direktorės pavaduotoja ugdymo reikalams
Monika Snieškienė
PBC informaciniame leidinyje ‘Palemonietis’ Nr.7 2010 gruodis

Nuotrauka: Palemonas.info archyvas

Apie lopšelį darželį ‘Lakštutė’ taip pat skaitykite straipsnyje Mes turime gerus kaimynus PBC informaciniame leidinyje ‘Palemonietis’ Nr.6 2009 gruodis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *