Užgavėnės mūsų kieme

Užgavėnės – sena šventė, žinoma visose Europos šalyse. Jos paskirtis – išvyti žiemą ir paskatinti greičiau ateiti pavasarį.

Žiemą iš kiemo vijo ir Palemonas. Jau nuo vasario 21-osios ryto prasidėjo paruošiamieji darbai Užgavėnių šventei. Pakiliai šiai šventei ruošėsi visi: pavieniai ir grupelėmis, vyresni, vedini vaikais, mokiniai, darželinukai, pasipuošę Užgavėnių kaukėmis, traukė į mokyklos stadioną. Linksma liaudiška muzika jau iš tolo viliojo ir kvietė ragauti Užgavėnių blynų, vaišintis karšta arbata bei kareiviška koše.

Reikia pasidžiaugti, kad ši Užgavėnių šventė Palemone jau įgijo 5-erių metų tradicijas, kurios vis labiau vienija mūsų nedidelės bendruomenės gyventojus. Tradicija tapo ir mūsų kviečiami svečiai, neatsisakę vis gausiau dalyvauti, remti ir kitaip padėti organizuojant šią šventę, kad ji būtų dar įdomesnė, linksmesnė, labiau suburianti mūsų gyventojus.

Šiais metais šventę rengė Palemono bendruomenės centras su Palemono vidurine mokykla bei Petrašiūnų policijos nuovada.

Taigi šįkart bendrą kalbą rado ir bendruomenė, ir policija, ir kariai. „Kauno diena“, aprašiusi mūsų šventę, atkreipė dėmesį į itin gerą šių organizacijų tarpusavio ryšį. Atsakydamas į tai Petrašiūnų policijos nuovados viršininkas Gintautas Kvietkauskas pastebėjo, kad „svarbiausia – geras tarpusavio ryšys, o bendros šventės tą ryšį tik stiprina.”

Visi dalyviai buvo vaišinami kareiviška koše, kuria rūpinosi Egidijus Kuckailis. šventės gardumynų (kareiviškos košės ir Užgavėnių blynų) ragavo jau tapę nuolatiniais mūsų garbingais svečiais Žemės ūkio ministras Kazimieras Starkevičius, Seimo narė Vida Čigriejienė, Panemunės policijos komisariato viršininkas Giedrius Klimavičius, Petrašiūnų policijos nuovados viršininkas Gintautas Kvietkauskas, Palemono parapijos klebonas Massimo Bianco, Petrašiūnų seniūnijos seniūnas Algimantas Vilkevičius, Nepilnamečių reikalų inspektorė Rasa Piščikaitė, Kauno technologijos universiteto profesorė Žaneta Simonavičienė.

Jau ne pirmus metus palemoniečius žavi spec. kuopos pareigūnų, vadovaujamų gerb. Gustaičio, parodomosios pratybos su dresuotais šunimis.

Džiaugiamės ir dėkojame, kad esame pastebimi ir pamaloninti dėmesiu, nors ir ne visada dideliu.

Dėkingi esame ir už linksmą šventės vedimą mokyklos direktorės pavaduotojai ugdymui Ramunei Baniulienei, kuri drauge su folkloro ansamblio „Žaisa“ dalyviais įsuko į smagų šokių sūkurį ir jauną, ir seną…,ir velnius, ir raganas, ir dar visokius persirengėlius…

Birutė Alionienė
Palemono bendruomenės centro tarybos narė

Užgavėnės mūsų kieme

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *