Svarbi informacija

Laiko ratas sukasi taip greitai, kad didžiosios metų šventės ir vėl mus verčia sustoti bei pežvelgti į nuveiktus darbus.

Remiantis gyventojų apklausos duomenimis buvo įvardinti veiksniai, dėl kurių Kauno miesto gyventojai jaustųsi saugesni:

  • Apšviestos gatvės – 70.05%
  • Policijos pareigūnų patruliavimas užtikrinant gyventojų saugumą-65.86%
  • Įrengtos vaizdo stebėjimo kameros-62.85%
  • Bendruomenės ir policijos bendri patruliavimai užtikrinant saugumą konkrečioje teritorijoje-60.03%
  • Aktyvi saugios kaimynystės grupių veikla-58.32%

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kauno miesto Panemunės komisariato pareigūnai vieni pirmųjų šalyje pradėjo dirbti pagal naują bendros veiklos organizavimo modelį. Pagrindinis dabartinės policijos reformos tikslas yra užtikrinti gyventojų poreikius į saugią gyvenamąją aplinką, greičiau reaguoti į įvykius, suteikti pagalbą nukentėjusiems, gerinti policijos paslaugų pasiekiamumą, kad daugiau pareigūnų dirbtų teritorijose, gatvėse, bendrautų su gyventojais.

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kauno miesto Panemunės komisariato prižiūrimoje teritorijoje įsteigtos keturios veiklos grupės: Žemųjų Šančių, Aukštųjų Šančių, Panemunės-Rokų-Vaišvydavos ir Palemono-Petrašiūnų. Kiekviename iš keturių minėtų rajonų kasdien, nuo 6 iki 24 valandos (prireikus ir nakties metu), dirba po du ekipažus, kurie užtikrina viešąją tvarką, eismo saugumą ir yra pasiruošę bet kuriuo metu reaguoti į nusikaltimus, atlikti kitas užduotis. Be šių ekipažų, kaip ir anksčiau, gatvėse budi patrulių rinktinės ir kelių policijos pareigūnai. Padidėjęs policininkų skaičius gatvėse lemia nusikalstamumo mažėjimą. Jau dabar pastebimi akivaizdūs pokyčiai:

  • Sumažėjo nusikalstamų veikų;
  • Padaugėjo pareigūnų dirbančių aptarnaujamoje teritorijoje;
  • Operatyviau reaguojama į pranešimus;
  • Greičiau išnagrinėjami skundai, pareiškimai.

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kauno miesto Panemunės policijos komisariate gyventojų priėmimas rūpimais klausimais darbo dienomis ir valandomis vykdomas ir toliau. Visais rūpimais klausimais galima kreiptis į Palemono-Petrašiūnų veiklos grupės vyriausiąją tyrėją J. Dockienę tel. nr. (8 37) 303 913, el.p. jolita.dockiene@policija.lt, adresu Juozapavičiaus pr. 17, 206 kab. Ne darbo valandomis, savaitgalio ir švenčių dienomis, atvykus į teritorinį policijos komisariatą, galėsite pasinaudoti prie pastato durų įrengtu pagalbos mygtuku. Paspaudus šį mygtuką, būsite tiesiogiai sujungiamas su Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato budėtoju. Jeigu reikalinga skubi pagalba, nedelsdami skambinkite bendruoju pagalbos telefonu 112. Jeigu pagalba nėra skubi arba tiesiog norite mums pranešti informaciją, kviečiame nepamiršti pasinaudoti ir policijos elektroninių paslaugų sistema www.epolicija.lt. arba kreiptis į Kauno miesto Panemunės policijos komisariato prižiūrimoje teritorijoje dirbančią bendruomenės pareigūnę R. Zinkevičienę, tel. nr. (8 37) 303 009, el.p. rasa.zinkeviciene@policija.lt.

Praėję metai dar kartą patvirtino, jog gyventojų, bendruomenės dalyvavimas užtikrinant gyvenamosios, darbo ar mokymosi aplinkos saugumą taip pat labai svarbūs. Bendrų prevencinių priemonių metu pastebėjome, jog patys gyventojai gerai žino savo bendruomenės problemas, todėl tik dirbdami išvien galime geriausiai parinkti jų sprendimo būdus. Labai svarbus visų mūsų noras bendradarbiauti, stiprinat visuomeniškumo jausmą, didinat socialinę atsakomybę, skatinat pilietiškumą, nepakantumo teisės pažeidimams kultūrą. Tik bendri darbai daro stebuklus.

Kauno apskrities VPK VTV BPVS vyr. specialistė Rasa Zinkevičienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *