Susitikime ten, kur susitinka mūsų kultūros

Comenius daugiašalis projektasComenius daugiašaliai projektai nėra naujiena Kauno Palemono vidurinėje mokykloje. Mokykla šiuose projektuose dalyvauja nuo 2004 m. Esame dalyvavę ir dvišaliame kalbiniame projekte ir daugiašaliame projekte su mokyklomis iš Graikijos, Suomijos, Italijos, Ispanijos, Austrijos, Estijos, Vengrijos ir kt. šalių.

Comenius projektai – tai mokyklų bendradarbiavimo projektai, kurių metu, bendradarbiaudami su kolegomis iš kitų šalių, mokytojai ir mokiniai turi galimybę pažinti kitas kultūras, tobulinti užsienio kalbų žinias ir pasidalinti patirtimi.

Šiais metais pradedame naują Comenius daugiašalį dvejų metų trukmės projektą „Let‘s Meet where our cultures meet“ („Susitikime ten, kur susitinka mūsų kultūros“). Šiame projekte dalyvauja Kroatijos, Lietuvos, Italijos, Ispanijos, Graikijos, Bulgarijos, Anglijos, Lenkijos ir Turkijos mokyklos.

Š.m. spalio 29 d. – lapkričio 2 d. Kroatijoje, Splito mieste įvyko pirmasis projekto dalyvių susitikimas, kuriame dalyvavo trys mūsų mokyklos mokytojos. Susitikimo metu buvo pakoreguota projekto programa ir eiga, buvo aptartos visų šalių švietimo sistemos ir nagrinėjami skirtumai tarp jų. Šio vizito metu mokytojos ne tik aptarė projektą, bet ir domėjosi kroatų kultūra, apžiūrėjo miesto įžymias vietas, taip pat mokėsi šokti kroatų tautinius šokius.

Lapkričio mėn. mūsų mokyklos mokiniai gamino kalėdinius ir naujametinius atvirukus savo draugams iš Kroatijos, Lenkijos, Graikijos, Turkijos, Bulgarijos, Ispanijos, Italijos ir Anglijos. Mokiniai, gamindami atvirukus per technologijų ir dailės pamokas, naudojo įvairią techniką: karpinius, piešimą, siuvinėjimą ir t.t. Darbus išsiuntėme į projekte dalyvaujančias mokyklas.

Yra sukurti puslapiai Facebook‘e ir Google, kurių dėka mokytojai ir mokiniai gali bendrauti, dalintis įspūdžiais, dalintis nuotraukomis iš įvairių renginių. Be to, kiekviena
mokykla sukūrė Glogster plakatus, kuriuose taip pat yra talpinama visa projekto medžiaga. Yra ruošiamas kalendorius, kuris atspindės projekte dalyvaujančių mokyklų projektinę veiklą.

Vasario 4-9 d. trys mūsų mokyklos mokytojos ir trys mokiniai vyks į Ispaniją, Fuensalidą. Jau dabar ruošiamas kompaktinis diskas su mūsų mokyklos folkloro ansamblio „Bitula“ (vadovė – direktorės pava-duotoja ugdymui Ramunė Baniulienė) šokiais ir dainomis.

Janina Adomaitienė
Projekto koordinatorė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *