Senjorų vakaronė

1990 m. Jungtinių Tautų Generalinė asamblėja paskelbė spalio 1 — ąją Tarptautine pagyvenusių žmonių diena. Taip skatinama atkreipti dėmesį į senėjimo problemas, pagyvenusių žmonių gyvenimo sąlygas, ugdyti pagalbą senstančiam žmogui. Šios idėjos neišvengiamai susijusios su nauja žmonijos padėtimi — visos pakankamai socialiai išsivysčiusios šalys viena po kitos peržengė ribą, kai senų žmonių skaičius ima viršyti vaikų skaičių.

Norėdami nepamiršti ir mūsų bendruomenės senolių spalio 22 d. Palemono vid. m—kloje vyko senjorų vakaronė. Tai buvo nuostabi šventė, kurią vedė St.Nevardaitienė su Kauno dramos teatro aktore D.Kazragyte.

Vakaronėje dalyvavo ir Seimo nariai Vida Marija Čigrijienė, Kazimieras Uoka, profesorė Žaneta Simonavičienė, profesorė Irena Leliūgienė, seniūnas Algimantas Vilkevičius, seniūnijos soc. darbo specialistė Augustė Stasiūnaitė, klebonas Massimo Bianco, Palemono vid. m-klos direktorė Ona Dičkienė, dir. pavaduotoja Ramunė Baniulienė, Amalių bendruomenės pirmininkas Vidas Pocius, Dainavos bendruomenės pirmininkė Danutė Macenkaitė, Pilietinių judėjimų sueigos pirmininkas Žilvinas Šumskis.

Birutė Jančiauskienė

Kiek nedaug žmogui reikia

Š.m. spalio 22 d. mūsu Palemono vidurinėje mokykloje vyko senjorų vakaronė. Dar neprasidėjus šventei, renkantis svečiams, senjorams, į salę įėjo pagyvenusi pora. Jos veide išvagoti senatvės vingiai, bet labai mielas ir artimas žvilgsnis. Paklausiau šalia manęs sėdinčios moters: „Kas ta ponia?“ Ji atsakė, kad tai gerb. Puodžiukaitienė. Tuomet maniau, kad iš krūtinės iššoks mano širdis… Tai mano pirmoji, nuostabioji, geroji mokytoja…

Nepajutau, kaip pakilau nuo kėdės ir priėjau prie jos pasisveikinti. Ji taip pat iš karto manęs nepažino – juk prabėgo beveik 55 —eri metai.

Man ilgai atmintyje išliks šis nuostabus susitikimas su pirmąja mokytoja, kuri mus išmokė skaityti, rašyti…

Artėjančių švenčių proga linkiu:
Truputį kantrybės ir tikėjimo laikykit savo delnuose,
Truputį džiaugsmo ir meilės talpinkit savo širdyje.
Džiugių, sėkmingų, sveikatos metų linkiu Jums ir Jūsų šeimai.

Tai štai kiek nedaug žmogui reikia, kad pasijustų laimingas.

Birutė Jančiauskienė
PBC informaciniame leidinyje ‘Palemonietis’ Nr.8 2012 sausis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *