Sausio 13-oji

Kruvinųjų sausio ivykių dvidešimtosios metinės šiemet prasidėjo daugybe renginių. Sausio 13 — ąją, Laisvės gynėjų dieną, paminėjo mokyklose, valstybinėse istaigose, užsienio šalių ambasadose, per Lietuvos radiją ir televiziją.

Suprantama, jog kiekviena valdžia panašias progas stengiasi išnaudoti, kad lengvomis priemonėmis pakeltų žmonių ūpą, paskatintų pamiršti ne visuomet džiugią realybę. Iš visų sukakčių, kurias šventėme pastaraisiais metais, Sausio 13-osios renginių sąrašas ko gero ilglausias ir įvairiausias. Tačiau kiekvieną, kuris lankosi Sausio 13-osios renginiuose, tikriausiai užgula kur kas sudėtingesni apmąstymai. Galbūt ne vienas pagalvos, kad šią dramatiškomis spalvomis nudažytą dieną jautėmės kaip žmonės, galintys lemti savo ir savo vaikų likimą. Būtent šio jausmo mums vis labiau ėmė trūkti metams bėgant, ir anuomet skambėjusios dainos žodžiai „Ko verkiam ir dejuojame, ko slapstomės pakampėmis“ dar labiau tinka šiems laikams…

Per tą laiką įrodėme, kad, net ir susidurdami su sunkumais, gebame egzistuoti kaip visavertė savarankiška valstybė, branginame laisvę ir suprantame nepriklausomybės įtaką mūsų gyvenimams.

Birutė Jančiauskienė

Įspūdžiai iš renginio „Vilties festivalis“

2011m. spalio 29 – 30 dienomis Vilniuje Siemens arenoje įvyko renginys „Vilties festivalis“, kuris subūre apie 28 tūkstančius įvairaus amžiaus žmonių iš įvairių Lietuvos miestų. Renginio metu buvo pasidalinta krikščioniškomis vertybėmis. Billy Granamas iš JAV sukūrė šią šventę kartu su dauguma bendruomenių iš Lietuvos. Tarp programos dalyvių buvo ir jungtinis 400 balsų bažnytinis choras. Dalyvavo ir mūsų Bažnyčios choristai, vadovaujami Arvydo Paulausko, tarp jų Aldona Rumbienė, Gracijus Puodžiukaitis, Albinas Stančiauskas ir kt. Į renginį važiavo apie 50 Palemono bei Petrašiūnų bendruomenės narių. Kelionę į šį festivalį organizavo Petrašiūnų bendruomenės senjorų pirmininkas Jonas Baltrušaitis. Apie festivalį buvo atsiliepta labai šiltai ir džiugiai. Tai buvo tikros vilties dienos.

Albinas Stančiauskas
PBC informaciniame leidinyje ‘Palemonietis’ Nr.8 2012 sausis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *