Redaktorės žodis

Vyr. redaktorė Rita Šlinkšytė - AgurkienėŠventiniu laiku prisimename brangiausius žmones, galvojame , kas galėtų jų veide įžiebti šypseną, svarbu, kad galima išgirsti ir pamatyti artimuosius, o svarbiausia – buvimas kartu.

Būkite laimingi prisikėlę, būkite palaiminti, sveiki, Tegul auštantis Velykų rytas būna Jums lyg atgaiva širdy. Tegul sklando tik gerumo aura, tegul džiugina nauja diena. Su šventomis Velykomis, mielieji, su gražia naujų darbų pradžia.

Jus pasiekia 12 –as ,,Palemoniečio‘‘ numeris.

Trumpai, bet apie viską: apie džiaugsmus ir lūkesčius.

Bendruomenė – tai žmonių grupė, daugiau ar mažiau susijusi teritoriniu ir socialiniu atžvilgiu, vienijama bendrų interesų bei tikslų (Socialinių terminų žodynas). Bendruomenės centras įkurtas 2003 metais.

2016 metai geri ir svarbūs Palemono bendruomenei, nes gegužės mėnesį įžengėme į švarią, atnaujintą, pilną prekių ,,Expressmarket“ parduotuvę. Rugpjūčio mėnesį atidaryti laidojimo namai ,,Anapilis‘‘, rūpinomės, laukėme ir sulaukėme, o spalio mėnesį duris atvėrė nauja biblioteka ( senoji veikė nuo 1961 metų).

Praėję metai turtingi jubiliejais – Palemono parapijai – 20, Vaikų dienos centrui-20 , Palemono gimnazijai-40.

Palemoniečiai aktyviai dalyvavo ekskursijose: Vilniuje (LR Seimas), Trakuose -Angelų kalva, Kryžių kalne – Naisiai, Ukmergės dvaruose – Taujėnų, A.Smetonos, Siesikų, tarptautinėje bendruomenių mugėje Vilniuje.

Su viso pasaulio lietuviais Karaliaus Mindaugo dieną giedojome Lietuvos himną.

Šventėme ir vasaros šventę ,,Vasara, dar pabūk su mumis‘‘, kurioje visi kartu su ,,Biplan‘‘ traukėme smagią dainą ,,Palemone sužydėjo visos gėlės-tulpės, rožės ir visi kiti žiedai…‘‘ Jau treji metai šventėse neprekiaujama alkoholiu.

Matėme Ryčio Zemkausko sukurtą filmą ,,Mano kiemas‘‘ apie Palemoną ir jo gyventojus.

Vyko rinkimai į LR Seimą. Pirmą kartą mūsų apygardoje išrinkome du seimo narius, tai G.Vasiliauską ir K.Starkevičių. Tikimės, kad ir gyvensime du kartus geriau ir gražiau.

Džiaugiamės, kad ansamblis ,,Marių banga‘‘ dainuoja, atsiranda naujų dainuojančių ir grojančių narių, kuriama nauja programa, o vadovauja palemonietė muzikė Loreta. Ansambliečių dainos džiugino slaugos ligoninėje besigydančius ligonius, skambėjo kitose seniūnijose vykstančiuose renginiuose.

Džiaugiamės, kad palemoniečiai buraiasi į šiaurietiško vaikščiojimo grupę, kad sveikatinimo mankštoje dalyvauja vis daugiau žmonių.

Keletą metų Užgavėnes šventėme gimnazijos stadione, o šiemet – vaikų lopšelyje darželyje ,,Lakštutė‘‘, Palemono gimnazijoje, Palemono gatvėje. Per vieną dieną žiemą varėme tris kartus ir labai sėkmingai.

Savanorystė – tai įvairaus amžiaus žmonių laisva valia skiriamas laikas, žinios, patirtis ir energija visuomenės labui. Turime savanorių, kurie atlieka vienadienius darbus, turime, kurie savanoriauja nuo bendruomenės centro įkū- rimo, nuo 2003 metų. Savanoriai tvarko aplinką ir ne tik prie namų, padeda organizuoti renginius, dalyvauja talkose tvarkant regioninį parką ir kitas svarbias palemoniečiams vietas. Palemone pastatėme 5 skelbimų lentas, kuriose randate informaciją apie renginius. Gera, kai bandome įgyvendinti svajones. Prie Marių 16 namo norime sutvarkyti sodą, išpjauti menkaverčius krūmus, iškuopti šiukšles. Kviečiame prisidėti ir namo gyventojus… Kasmet bendruomenės aktyvas organizuoja talkas, viena jų – išvežtų , neteisėtai pastatytų garažų teritorijos tvarkymas . Gaila , kad tikrieji garažų šeimininkai labai neatsakingai pasielgė, palikdami kalnus šiukšlių, nereikalingų daiktų. Kyla klausimas, kodėl bendruomenės savanoriai turi tvarkyti?…

Džiaugiamės, kai Palemono bendruomenės žmonėms sekasi, tačiau, kai anonimai rašo skundus, liūdna. Sakykime tiesą atvirai, diskutuokime, veikime, siūlykime, bet nerašykime bendruomenės vardu, nes bendruomenė, tai 4000 balsavimo teisę turinčių Palemono gyventojų.

XX a. pradžioje lietuviai vaikus auklėjo ir jie mokėjo sakyti ačiū, prašau, atsiprašau, buvo mokomi užjausti ir padėti, nes taip elgėsi ir jų tėvai. Šiandien Palemone turime individų, kurie gali ateiti į privatų kiemą ir pasiimti dviratį, karutį ar kopėčias dar išplūsdami šeimininką necenzūriniais žodžiais.

Palemone gyveno ir žymūs žmonės. Tai Klemensas Popeliučka – karo inžinierius (gyvenęs tarpukariu), Alfonas Ražauskas – mokytojas, poetas, šachmatininkas (40 metų atidavęs palemoniečių vaikų mokymui), Vincentas Taujenis – mokslininkas, agronomas, svajojęs pastatyti bažnyčią Palemone. Tik grįžus iš Sibiro, atgimimo laikmečiu, ši idėja inicijuota Albertinos Taujenytės. Vincento Taujenio atminimą reiktų įamžinti Atminimo lentele.

Senokai sklando idėja apie atminimo paminklo sukūrimą ,,Iš Kauno marių negrįžusiems‘‘, knygos apie Palemoną ir palemoniečius leidybą.

2017 metai Piliakalnių metai, tikėtina, kad turėtų būti pagražintas Vieškūnų piliakalnis. Čia irgi būtų reikalingos savanorių rankos. Ir šventė ,,Vasara, dar pabūk su mumis‘‘ vyktų ant piliakalnio.

Žinoma, rūpi ir keliai, ir šaligatviai, ir kelio ženklai, jaunimo ir senjorų laisvalaikis, reikalingas ir dviračių takas.

Taigi svajoti galime, o įgyvendinti vieną ar kitą darbą reikalingi savanoriai.

Galite ir Jūs siūlyti savo svajones, o mes padėsime jas įgyvendinti.

Rita Šlinkšytė – Agurkienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *