Redaktorės žodis

Šiandien jūs savo rankose laikote septintąjį ,,Palemoniečio‘‘ numerį. Jį kasmet tūkstančio vienetų tiražu nemokamai išleidžia Palemono bendruomenės centras.

Vyr. redaktorė Rita Šlinkšytė - Agurkienė,,Palemonietis‘‘ suburia rašančius ir skaitančius į tikrą kaimynų bendruomenę. Džiugu, kad skaitytojai – ne tik Palemono gyventojai, bet ir visame pasaulyje gyvenantys žmonės. Į laikraščio puslapius sudėjome įdomių ir kupinų pasididžiavimo palemoniečių straipsnių, taip pat straipsnių apie juos.
O dabar truputis įžvalgų įvairiais klausimais.

Vasaros pabaigoje su viltimi stebėjome pasaulio krepšinio čempionatą Turkijoje. Jis buvo džiugus visai Lietuvai, dovanojęs džiaugsmingas emocijas ir medalius. O mums pergalė svarbi ir tuo, kad medalininkų treneris Kęstutis Kemzūra ir masažistas (krepšininkų talismanu vadinamas) Juozukas profesinę karjerą pradėjo Palemone. Visada norisi prisiminti ir pasidžiaugti šia sėkme.

Džiaugiamės ir tuo, kad parodoje ,,Expo 2010‘‘ Šanchajuje, palemonietis Romas Jankauskas buvo Lietuvos paviljono generalinis komisaras.

Įvairių gatvių kaimynų šventės įgauna pagreitį. Pradėję gražias kaiminystės tradicijas Parko gatvės, vaikų lopšelio-darželio „Lakštutė“, Palemono, Šilėnų- Laivelių gatvių gyventojai džiaugiasi prasmingai praleistu laiku. Sakoma, ,,laimingas žmogus tas, kuris turi gerą kaimyną‘‘. Šiems susitikimams netrukdo net ir sunkmetis. Juk svarbu, kaip žmogus įprasmina situaciją ir kaip jis jaučiasi.

Vasaros pabaigoje šventėme ir Baltijos kelio 20-mečio metines. Šventė visiems svarbi. O ,,Laisvės kelio‘‘ skulptūros statyba Vilniuje sukėlė įvairių diskusijų. Pirkdama vardines plytas, labai džiaugiausi skulptoriaus idėja, entuziazmu ir norėčiau, kad toks vedlys atsirastų ir Palemone, įrengiant dviračių taką prie Kauno marių Palemonas-Pažaislis . Plytų taką tikriausiai išklotume ir mes, palemoniečiai, ir kitur gyvenantys. Laukiam, kas už mus padarys? – Tikrai niekas.

Mokykla-Palemono bendruomenės dalis. Palemono vidurinės mokyklos tėvai nori, kad jų vaikai turėtų tęstinį mokymąsi vienoje mokykloje, kad broliai ir seserys mokytųsi vienoje vietoje, kad į mokyklą būtų galima ateiti pėsčiomis ar atvažiuoti dviračiu. Nesvarbu, kaip mes vadinsime mokyklas-vidurinėmis ar gimnazijomis, svarbu kad būtų užtikrintas tęstinis mokymas. Atliktas nacionalinis auditas, mokyklų tinklas turi būti optimizuojamas nacionaliniu mastu ir pagal pasiektus rezultatus. Trys mokyklos yra dviejų kilometrų atstumu viena nuo kitos. Tačiau, kadangi kaimyninių mokyklų steigėjos yra skirtingos savivaldybės, todėl sunkoka susitarti, visoms trims mokykloms priimtinos struktūrinės perspektyvos.

Po geležinkelio stoties renovacijos dingo Palemono pavadinimas (užrašas) ir traukinių tvarkaraštis. Niekas nereaguoja į prašymus, o dėl tvarkaraščio garbus geležinkelio ponas atsakė: yra internete. Svečias ar senas žmogus turi perlipti viaduką ir perskaityti traukinių grafiką. Smulkmena?. Deja, ne. Gaunami milijonai, o užrašyti 9 raides nelieka pinigų… Tokie paprasti ir aiškūs klausimai sunkiai sprendžiami. Senjorų šventėje Palemono vidurinėje mokykloje dalyvavęs ministras žadėjo pasidomėti šiuo klausimu.

Apie Palemone vykstančius renginius galite sužinoti ir internetiniame tinklapyje palemonas.info, taip pat čia galima skelbti apie būsimus renginius.

Tad skatinkime vieni kitus, bendraukime ir bendradarbiaukime, veikime ir į mūsų gyvenimą sugrįš ryškesnės spalvos.

Malonaus skaitymo ir visada laukiame pasiūlymų bendruomenės centre, aktyvumo ir idėjų organizuojamuose renginiuose.

Artėjant senų metų pabaigai, mes visuomet pasižadame ką nors išpildyti Naujaisiais metais, kai kurie stengsis dėl puikios sveikatos bei geros išvaizdos, kiti bandys tapti geresni, treti sieks tobulėti karjeros srityje. Lai išsipildo visos Jūsų svajonės!

Redaktorė Rita Šlinkšytė – Agurkienė
PBC informaciniame leidinyje ‘Palemonietis’ Nr.7 2010 gruodis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *