PBC tarybos pirmininkė Jūratė Kulevienė

Mielieji, kada žmogui būna liūdna? Kai susergame, kai aplanko nelaimės ar kitokios nesėkmės.

O kada būna smagu ir gera gyventi? Tada, kai esame mylimi, gerbiami, kai jaučiame kitų palaikymą arba tiesiog žinome, kad esame kam nors labai, labai reikalingi. O ar reikalingas bendruomenės centras Palemone? Taip, ne kartą esame girdėję dvejopą nuomonę…

PBC tarybos pirmininkė Jūratė KulevienėTad džiaugiamės ir dėkojame tiems, kurie įžvelgė mūsų darbuose gėrį, suprato mūsų darbų svarbą. Be visų matomų švenčių, minėjimų, susitikimų PBC aktyviai dalyvauja miesto bendruomeniniame gyvenime, nes priklausome Kauno bendruomenių centrų asociacijai. Tad turime savo poziciją ir išreiškiame nuomonę visais Palemoną liečiančiais klausimais, o jų kasmet atsiranda vis naujų: dėl bendro miesto plano pakeitimo ar dėl atliekų deginimo įmonės statybos. Dar šiemet turime pasipriešinti žaliųjų plotų naikinimui Kauno mieste ir Palemono regioniniame parke.

Sprendimo priėmimas numatytas gruodžio 22d., kai visi skuba, ruošiasi šv. Kalėdoms ir nebeturi laiko gilintis į posėdžius. Tik mūsų valdžia dirba, ir ne mūsų labui.

Dalyvavome rengiant detalųjį planą Ateities pl.34, kur numatyta esamų subjektų veiklos plėtra, siekėme, kad nebūtų pažeisti šalia esančių gyventojų interesai. Kitais metais laukia nauji rūpesčiai, susiję su viešojo logistikos centro atsiradimu Palemone. Kadangi Palemonas yra vienas iš Kauno pramonės mikrorajonų, tad ir problemos yra specifinės ir bendruomenės centrui tenka ieškoti vienos ar kitos srities specialistų nagrinėjant šias problemas. Nelengvi mūsų renginių užkulisiai: pradedant medžių pjovimu, jų ištempimu iš užsnigtų šlaitų, Užgavėnių laužui.

Didžiuliai rūpesčiai prasideda leidimais vasaros didžiąjai šventei organizuoti ir užbaigiant kitos dienos talka tvarkant prišiukšlintą stadioną. Ir taip kaskart daug rūpesčių ir atsakomybės pareikalauja kiekvienas renginys, organizuojamas bendruomenės centro.

Tad ir norime paklausti palemoniečių, nepritariančių mūsų veiklai, kuo jie prisidėjo prie Palemono gerbūvio kėlimo, kultūrinių ir socialinių reikalų sprendimo. Mūsų palemoniečių pilietiškumas matyti tada, kai kiekvieną pavasarį, balandžio mėnesį, kviečiame į visuotinę talką. Kai susirenka penki arba septyni žmonės, o kiti stebi pro langus. Buvo ir tokių metų kai dirbom trise. Nors visad būna iškabinti skelbimai prie parduotuvių, pašto, poliklinikos, mokyklos. Gaila, kad žmonės talką supranta kaip poreikį išsivalyti savo kiemus ir išvežti šiukšles į aikštelę prie Palemono g. esančios parduotuvės, ar palikti jas prie konteinerių. Lyg po to tas šiukšles kažkas privalo perkrauti į spec. mašinas. Tas pats būna ir su padangomis ar senais baldais. Labai gaila, kad tik šitaip suprantame talkų reikšmę.

Tikrai nerikiuosiu per metus nuveiktų darbų į eilę, jų daug. Kad visos suplanuotos šventės ir kiti renginiai įvyktų, reikalingos lėšos, tad ir rašome projektus, ieškome rėmėjų, kitaip bndruomenės centras neišsilaikytų. Nes čia nėra etatų ir niekas negauna atlygio, visi dirba savo noru ir visuomeniniais pagrindais. Ir taip jau septynerius metus stengdamės, kad tik gražiau, saugiau ir geriau mums visiems būtų gyventi. Tad esame dideli entuziastai, kurie aukoja savo laisvalaikio brangias minutes dėl visų mūsų bendro tikslo ir labai nesmagu, kad ne visi tai supranta.

Tad kviečiu visus kurie domisi Palemono bendruomenės centro veikla ar turi gražių idėjų, prisidėti prie bendruomenės vykdomos veiklos, kviečiu būti pilietiškus, juk tiek nedaug reikia, kad išgirstum, pamatytum, pasistengtum suprasti šalia esantį žmogų. Praturtinkime mūsų visų gyvenimą nuoširdumu, kad atėjusi diena būtų šviesesnė. Būkime stiprūs ir vieningi, mylėkime savo nuostabų kampelį Palemoną ir tegul mūsų visų širdyse ir darbuose gyvena meilė.

Pagarbiai, PBC tarybos pirmininkė
Jūratė Kulevienė
PBC informaciniame leidinyje ‘Palemonietis’ Nr.7 2010 gruodis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *