Palemonietis – Antanas Kulvietis piligriminiame žygyje Lurdas – Šv. Jokūbo kelias – Fatima

Prieš 10 m. pradėjęs piligriminius žygius A.Kulvietis tebekeliauja kasmet. Pėsčiomis į Šventąją Žemę (4050 km.), kelionės po Lietuvą; švenčiant 400 metų Švč. M. Marijos Apsireiškimo Šiluvoje metines, maldinga kelionė pėsčiomis su kryžiumi ant pečių iš Lurdo į Šiluvą (3500 km.) ir daugelis kitų žygių trumpesniu ar ilgesniu maršrutu.

A. KulvietisŠią vasarą , birželio 21d. – rugpjūčio 12 d., Antanas, su būriu piligrimų iš visos Lietuvos, iškeliavo I Camino de Santiago – Šv. Jokūbo kelią (1500 km.). Nešini kryžiumi, maldingoje kelionėje dėkojo Dievui už gautas iš Jo malones, meldėsi už taiką, Bažnyčią, šeimas, Europos ir tautos dvasinį atgimimą. Atsiteisė už savo ir tautos nuodėmes.

Camino de Santiago, kas tai?

Camino de Santiago – Šv. Jokūbo kelias , kuris prasideda Prancūzijoje, Saint Jean de Pied Port mieste ir tęsiasi per visą šiaurinę Ispanijos dalį iki Santiago de Compostela katedros, kurioje yra palaidotas Apaštalas Jokūbas. Šis kelias žinomas nuo viduramžių, jam virš 1000 metų. Pirmieji Apaštalo Jokūbo kelio piligrimai aprašyti XI amžiaus metraščiuose. Camino de Santiago ilgis siekia beveik 800 kilometrų. Be to, tai vienintelis piligrimų kelias, kuris yra įtrauktas į UNESCO kultūros žmonijos paveldą. Liudijimą apie piligrimystę Santiago de Compostela mieste duoda įveikus bent 100 paskutinių kilometrų.

Šiame mieste, didingoje katedroje, ilsisi šv. Jokūbo palaikai. Jokūbo kapas yra piligrimystės tikslas, tačiau kai kurie keliautojai dar keliauja apie 100 kilometrų iki Finisterės, kuri iki Amerikos atradimo buvo žemės kraštas, kad pasiimtų iš jūros piligrimystės įrodymą – kriauklę. Bažnyčios altoriuje yra auksu dengta šv. Jokūbo statula. Per mišias yra paminima, kiek piligrimų pasiekė Santjagą. Piligrimai vardijami pagal tautybes. Jeigu užsirašėte, kad jau atvykote ir gavote piligrimystės liudijimą (compostela), mišių metu išgirsite „Lithuania“.

Įspūdingas mišių momentas – piligrimų smilkymas milžinišku smilkytuvu. Teigiama, kad Santjago katedros smilkytuvas – didžiausias katalikų pasaulyje. Aštuoni vyrai, pasinaudodami sudėtingu virvių mechanizmu, įsiūbuoja smilkytuvą, kuris pradeda judėti skersai per visą katedrą virš piligrimų galvų.

Lurde (Prancūzija) ir Fatimoje (Portugalija) taip pat patyrėme daug įpūdžių ir Dievo malonių. Tai garsiausios Švč. Mergelės Marijos apsireiškimo šventovės.

Dėkoju Viešpačiui už palaimintą kelionę. ALELIUJA!!!

Parengė Darija Kulvietienė
PBC informaciniame leidinyje ‘Palemonietis’ Nr.7 2010 gruodis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *