Palemoniečiai gražiai paminėjo Tėvo dieną

Tėvo diena dar nėra populiari, tačiau tėvo vaidmuo šeimoje pastebimai didėja. Tam turi įtakos ir LR Seimo priimti įstatymai bei Vyriausybės sprendimai.

Tėvai jaučia didelę atsakomybę už šeimos gerovę, vaikų auklėjimą, jų išleidimą į mokslus. Pastaruoju metu ne tik motinos, bet ir tėvai išeina vaiko priežiūros atostogų. Tėvai supranta, kad vaiko auginimas yra tikrai nelengvas darbas. Pradėjus minėti Tėvo dieną Tėvo vaidmuo šeimoje, be abejo, dar sustiprės.

Palemono bendruomenės pirmininkė Jūratė Kulevienė ir jos pagalbininkai moka suburti bendruomenę. Nuolat palemoniečiams padeda LR Seimo narys Kazys Starkevičius. Ir šį kartą palemoniečiai jam dėkingi už paramą rengiant Tėvo dienos minėjimą, už nuolatinį dėmesį ir rūpinimąsi bendruomenės reikalais.

Seimo narys K. Starkevičius susirinkusius į Tėvo dienos šventę sveikino jau tada, kai pamatė vaikų lopšelio – darželio ,,Lakštutė‘‘ parengtą programą tėvams.

„Mažai ką tenka pridėti prie to, kas jau buvo pasakyta vaikų deklamuojamomis eilėmis ir atliekamomis dainomis. Sveikinu čia atvykusius tėvus, linkiu, kad jūsų šeimose žydėtų santaika, kad jūs mylėtumėt vaikus, o vaikai jus, tuomet ir šeimos bus laimingos, ir valstybė stipresnė“, – sakė K. Starkevičius. K. Starkevičius pasveikino tėvus, kurių vaikai garsina ne tik Palemoną, bet ir Lietuvą. Padėkos raštus įteikė A. Acui, G. Kemzūrai, A. Junevičiui, V.Motiejūnui.

Palemoniečiams surengti šventes padeda beveik visų Palemone įsikūrusių įmonių vadovai. Šį kartą prie jų prisijungė ir Lietuvos gausių šeimų pirmininkas, ūkininkas Kazimieras Nausėda.

Tėvo dienos šventė 10 valandą prasidėjo Mišiomis už tėvus ir baigėsi vėlų vakarą. Visą dieną koncertavo kapelos, instrumentiniai ir folkloriniai ansambliai, skambėjo poetų eilės, skirtos Tėvams. Savo eiles skaitė jaunasis poetas Vytautas Nausėda. Vyko mokinių piešinių konkursas „Tau, Tėveli“. Dainavo ir visų palemoniečių mylimas kunigas Massimo Bianco. Koncertavo vaikai, Palemono vidurinės mokyklos folkloro ansamblis „Bitula“, Palemono bendruomenės mišrus ansamblis „Marių banga“, estradinio dainavimo grupė „IKO“, „Kauno dainoriai“ mišrus choras „Bičiuliai“, ansamblis „Gaja“, „Brydė“, kapelos „Laumena“, „Svirbė“, Batniavos KC jaunimo kapela „Karklynėlis“, Ežerėlio kapela „Samanėlė“ ir kt.

Šventės dalyviai ne tik klausėsi dainuojančių, bet ir kartu šoko, dainavo. Ypač visiems patiko kaunietis, dabar atvykęs iš Kaltanėnų, jaunuolis, pasipuošęs tautiniais drabužiais. Šventės pradžioje jis pašokdino damas, pakvietė visus kartu dainuoti, o paskui publikos raginti jau nereikėjo…

Tėvo dienos minėjimo šventės Palemone akimirka

Palemono bendruomenė dažnai renkasi į savo mikrorajono šventes. Neseniai jie pažymėjo Kaimynų dieną. Palemono gyventojai dar nuo senų laikų pripratę kaimyniškai bendrauti. Kai buvo statoma elektrinė, tuomet gyventojai buvo iškelti iš dabartinių Kauno marių dugno. Atitinkamų kaimų gyventojai kaimyniškai iš naujo kūrėsi Palemone. Buvusių kaimų pavadinimais buvo pavadintos gatvės, o kaimynai vėl tapo kaimynais.

Gal todėl ir dabar jiems nebuvo sunku surengti kaimynų dienos šventę. Tuo labiau, kad gausiai susirinkusiems reikia ir nemažo ploto, o tokių gražių gamtos kampelių prie Kauno marių, parke, tikrai yra. Šį kartą gausiausia Kaimynų dienos šventė buvo ta, į kurią susirinko Laivelių, Šilėnų, Apnarų ir gretimų gatvių gyventojai.

Organizatorės parodė daug išradingumo, todėl šventė visiems patiko ir žada tapti tradicine.

Danutė MARCINKEVIČIENĖ,
Tarybos sekretoriato vyriausioji specialistė
PBC informaciniame leidinyje ‘Palemonietis’ Nr.7 2010 gruodis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *