Susitikimas Balsiuose

Susitikimas Balsiuose

Susitikimas BalsiuoseSpalio 15 d. Kauno bendruomenių centrų asociacijos (KBCA) atstovai lankėsi Vilniaus miesto Balsių bendruomenėje. Susitikime su Vilniaus bendruomenių asociacija ir Balsių bendruomenės taryba. Susitikime buvo susipažinta su vilniečių veikla, darbais, patirtimi vykdant projektus ir dalyvaujant Vietos bendruomenių taryboje. Apsvarstytas 7 Lietuvos didžiųjų miestų merų pareiškimas, keisti LR Vietos savivaldos įstatymo 33 str., įrašant galimybę merams steigti seniūnijas miestuose, pasidalinta patirtimi, organziuojant asociacijų veiklą, planus, artėjančią 2014-2020 m. paramą miestų bendruomenėms. KBCA atstovai išgirdo, kaip operatyviai sprendžiami Balsių bendruomenės klausimai, tarybos nariai pasiskirstę pareigomis ir atsakomybe už tam tikrą veiklos sritį, kas padeda greitai išspręsti iškilusias problemas, informuoti gyventojus.

Susitikimas vyko Balsių mokyklos salėje. Kauniečius sužavėjo Balsių pagrindinė mokykla. Ekskursiją organizavo Balsių bendruomenės pirmininkas Rimantas Micka. Dabar mokykloje mokosi daugiau kaip 800 moksleivių ir jų vis daugėja. Mokykla pastatyta pačių balsiečių iniciatyva, bendruomenės pirmininkas kartu su architektais aptarė, projektavo ir pastatė tokią mokyklą, kuri savo patogumu vaikams ir mokytojams, funkcionalumu, energetinio taupymo sprendimais dar ilgai bus naujosios Lietuvos mokyklos pavyzdžiu.

Balsių bendruomenė organizavo kauniečiams ekskursiją į Verkių parką ir rūmus, Balsių gyvenvietę ir Mitologinį Balsių parką. Parke nusifotografuota atminčiai, pasikeista atminimo dovanomis.

Su balsiečiais esame pažįstami, dalyvaudami Lietuvos vietos bendruomenių organizacijų sąjungos (LVBOS) tarybos veikloje, o R. Micka yra ir Vilniaus bendruomenių asociacijos pirmininkas, tad susitikimas praėjo labai šiltai ir draugiškai.

Nutarta kartu su balsiečiais ir Vilniaus BA nariais kartu susitikti su Kauno Vietos veiklos grupe ir aptarti 2014-2020 ES paramos aktualijas ir LEADER patirtį.

KBCA administratorė Marija Bindokaitė

PBC informaciniame leidinyje „Palemonietis“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *