Vyr. redaktorė Rita Šlinkšytė - Agurkienė

Redaktorės žvilgsnis

Vyr. redaktorė Rita Šlinkšytė - AgurkienėJūs skaitote 10-ąjį jubiliejinį ,,Palemoniečio‘‘ laikraštį.

Dėkoju visiems, kurie rašėte apie palemoniečius, kuriančius gėrį ir dalijantiems jį visiems.

Dėkoju visiems, kurie neatlygintinai dirbote Palemono ir palemoniečių labui.

Dėkoju visiems, kurie skyrėte 2 % gyventojų pajamų mokestį ir aukojote nevyriausybinei visuomeninei organizacijai ,,Palemono bendruomenės centras‘‘.

Dėkoju visiems, už bendravimą ir bendradarbiavimą, už tai, kad esate kartu.

Žmonės drauge gali atlikti tai, ko nepajėgia padaryti pavieniui.

Ir apie viską trumpai.

Palemoniečiai visada džiaugiasi palemoniečių sėkme, sėkmingai ,,Auksiniame balse‘‘ dainuojančia Aiste Lasyte. Džiaugiamės ir Deimantės Malūnavičiū- tės, laimėta pirmąja vieta, EK surengtame tarptautiniame ekodizaino konkurse ,,Žaliosios savaitės‘‘ Briuselyje. Didžiuojamės Mindaugu Česnavičiumi, 2014 metais dalyvavusiu ,,Korėjos Origami asociacijos kūrinių konkurse‘‘, kuriame meškėno modelis laimėjo II vietą, o buliaus modelis – skatinamąjį prizą, pelėdos, raganosio ir kolibrio modelis – III vieta. Trečius metus iš eilės Mindaugo lankstinių instrukcijos – schemos spausdinamos Korėjos Origami konvencijos knygoje.

Palemonas pasipuošė nauja skelbimų lenta (prie bažnyčios) ir dviem suoleliais. Skelbimų lentoje rasite kvietimus į kultū- rinius renginius ir informaciją, kurią teikia socialiniai partneriai jums rūpimais klausimais.

Palemono bendruomenės centro taryba teikė dalyvius į gražiausios miesto sodybos konkursą. Ir sėkmingai, dvi sodybos apdovanotos Kauno miesto savivaldybės garbingiausiais apdovanojimais.

Marių gatvės centre Elenos ir Vito Motiejūnų apsodintas gėlynas, dabar jis plečiasi apimtimi ir gėlių įvairove, nes gėlių daigelius ar krūmelius atneša gyventojai, o kiti karščių metu palieja.

Kadangi gyvename Kauno marių regioniniame parke, tai ansamblis ,,Marių banga‘‘ sėkmingai dainavo ,,Kauno marių dugne nuskendusiems kaimams – 55’’ renginiuose, senjorų vakaronėje ir kitose Lietuvos vietose. Dėkoju vadovei Laimutei Jankauskienei ir visam kolektyvui už lietuviškos dainos puoselėjimą ir Palemono vardo garsinimą.

Bendradarbiaujant su Kauno apskrities ir Petrašiūnų policijos pareigūnais, kuriasi saugios kaiminystės grupės. Informatyvūs stendai ,,Teritorija stebima! Saugia aplinka rūpinasi saugios kaiminystės grupė ir Kauno apskrities policija. Nebūk abejingas, pranešk apie daromą pažeidimą tel. 112 ‘’, įrengti 2-ose bendrijose ir 2-ose gatvėse. Manau, saugios kaimynystės gatvių ir saugiai gyvenančių kaimynų vis daugės.

Kauno miesto Panemunės Policijos komisariatas gyventojus kvietė į susitikimus dėl svarbių problemų sprendimo: eismo saugumo, viešosios tvarkos užtikrinimo, nusikaltimų prevencijos, saugios aplinkos kūrimo, supažindino su aktualia informacija artėjant euro įvedimui, apie galimybę įrengti stebėjimo kameras ir kita. Susitikimai vyko Palemono keramikos salėje, Petrašiūnų seniūnijoje, Panemunės seniūnijoje, Kauno apskrities Panemunės policijos komisariate, KBCA (Kauno bendruomenių centrų asociacija), kuriuose dalyvavo bendruomenės centro tarybos nariai.

Saugios kaimynystės projektą koordinuojanti pareigūnė atliko apklausas ,,Palemonas šiandien‘‘. Anketiniai tyrimai rodo, kad palemoniečiai kenčia nuo vagysčių, geležinkelio triukšmo, nes nėra apsauginių sienelių, problemiškas vaikų ir suaugusiųjų saugumas, nes nėra šaligatvių, trūksta kelio ženklų. Vyko pareigūnų ir bendruomenės narių reidai, lankantis įvairiose Palemono vietose. Taigi darbų turėsime daug.

Bendruomenės nariai turėjo galimybę tobulintis seminaruose, ,,Nevyriausybinių organizacijų teisės ir viešosios politikos atstovavimo klausimai‘‘, ,,Engiamųjų teatro metodų mokymai bendruomenių veikloje‘‘, ,,Bendruomenių centrų veiklos aktyvinimas‘‘ – Raudondvario dvare, ,,Susitikimas su Vilniaus bendruomenių asociacija, pasidalinant gerąja miesto bendruomenių patirtimi‘‘ ir kituose.

Bendradarbiaujant su palemoniečiu skulptoriumi Juozu Šlivinsku aptarėme projektą ,,Iš Kauno marių negrįžusiems‘‘. Ir ateityje tai tikrai taps realybe.

Palemoniečius pasiekė knyga ,,Jungtys‘‘, apie mokytoją, šachmatininką, poetą Alfonsą Ražauską. Knyga du kartus pristatyta bendruomenei. Tai renginiai, kuriuose susitinka kelios palemoniečių kartos, ugdoma pagarba praeities kartoms. Pristatymuose dalyvavo rašiusieji, pažinojusieji, giminės, mokytojai ir mokiniai. Knygą ,,Jungtys‘‘, kaip ir ,,Palemonietį‘‘ rasite Palemono ir mokyklos bibliotekose.

Svarbu ir rekreacinių aplinkų pritaikymas fiziniam aktyvumui. Mokyklos stadione įrengta 9 treniruokliai, vaikų žaidimo aikštelė. Mokyklos stadionas tarnauja ir visų palemoniečių fiziniam aktyvumui, artėja stadiono 40-metis, todėl reikalingas kapitalinis atnaujinimas. Visi pasigendame dviračių tako Palemonas-Petrašiūnai-Pažaislio vienuolynas. Ar ši svajonė taps realybe? Šiais metais įvyko pirmasis maratonas ,,Vieškūnų piliakalnis-2014’’, jame teisėjavo bendruomenės centro nariai D. Laurenčikienė, I. Norvaišaitė, seniūnaitis V. Moliejus, 11-okės J. Palubinskaitė, M. Vazgytė, mokyklos tarybos pirmininkė A.Paškevičienė, o dalyvavo 70 bėgikų. Manau, kad kitų metų bėgime dalyvaus ir mažesnių ir vyresnių dalyvių, ir svečių iš kitų Kauno miesto seniūnijų.

Draugiškai sutariame ir bendraujame su Petrašiūnų seniūnijos bendruomenės centrais, o bendradarbiaujant su ,,Amalės‘‘ bendruomenės centru, Palemone surinkome virš 100 parašų ,,Dėl aplinkelio projektavimo darbų‘‘.

Apie veiklas, renginius skaitysite laikraštyje. Kils minčių, visada maloniai laukiame. Linkiu visiems sutikti, kuo daugiau pozityviai mąstančių žmonių. Į bendruomenės centrą kviečiami aktyvūs žmonės, o ypač tie, kurie sugeba kurti ir įgyvendinti projektinę veiklą. Dirbdami kartu, būsime stipresni, gyvensime gražiau ir saugiau.

Gerų metų visiems.

Rita Šlinkšytė – Agurkienė

PBC informaciniame leidinyje „Palemonietis“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *