Lopšelis darželis "Lakštutė"

Pratinkime vaikus prie sveiko gyvenimo būdo

Lopšelis darželis "Lakštutė"Lapkričio 4 – 28 dienomis darželyje ,,Lakštutė‘‘ vyko įstaigos projektas ,,Augu sveikas‘‘. Projekto koordinatorė ir vedėja vyr. auklėtoja Rimutė Kristutienė. Projekte dalyvavo visa darželio bendruomenė ir Kauno miesto lopšelių-darželių ,,Drevinukas‘‘, ,,Rudnosiukas‘‘, ,,Žilvitis‘‘ pedagogės. Ikimokykliniame amžiuje formuojasi mitybos įpročiai. Maži vaikai patys nesirenka ir negamina maisto, tai daro tėvai, todėl jų žinios apie sveikos mitybos ,sveiko gyvenimo būdo, mitybos įpročius, labai svarbios. Nesubalansuota mityba skatina ligų atsiradimą. Didėjantis viršsvorio ir nutukimo paplitimas tarp vaikų kelia didelį susirūpinimą. Vaikai valgo daug nepilnaverčio maisto, o juda mažai. Aktyvūs žaidimai yra būtini normaliam vaiko vystymuisi, jų dėka vaikai mokosi, gerėja jų fizinė ir emocinė būklė. Įstaigoje sveikatos kompetencijos ugdymui skiriamas ypatingas dėmesys. Vaikai daug juda gryname ore, organizuojamos sportinės pramogos. Svarbu, kad vaikai jaustų ryšį su gamta, tyrinėtų, eksperimentuotų ir išmoktų priimti sveikatą stiprinančius sprendimus. Projekto pirma savaitė buvo skirta sveiko maisto propagavimui. Grupėse vaikai nagrinėjo sveiko maisto piramides, ruošė kūrybinius darbelius parodai. O labiausiai vaikams patiko patiems gaminti maistą iš vaisių. Kūno kultūros pedagogė Gerda Sabaliauskaitė paruošė tėvams anketą ,,Ugdytinių maitinimas šeimoje‘‘. Gauti rezultatai parodė, kad tėveliai panašiai maitina vaikus namuose kaip darželyje. Antra savaitė buvo skirta judėjimui. Didelis dėmesys vaikščiojimui lauke, judriems žaidimams, estafetėms, kurios ypač mėgstamos vaikų, mankštoms. Pedagogės ruošė stendinius pranešimus tema ,,Sveika šeima-sveika visuomenė‘‘. Buvo paruošti aštuoni pranešimai ,,Kai lauke užterštas oras‘‘, ,,Higienos įgūdžių formavimas‘‘, ,,Noriu būti sveikas‘‘, ,,Burnos higiena ir dantukų priežiūra‘‘, ,,Sveikame kūne – sveika siela‘‘, ,,Maitinamės sveikai‘‘, ,,Aš ir sveikas maistas‘‘, ,,Muzikos poveikis sveikatai‘‘, ,,Mūsų šeimos gardžios salotos‘‘, ,,Sportuoja visa šeima‘‘, pristatyti ir aptarti diskusijų metu bendruomenės ratelyje. Pranešimai eksponuoti darželio koridoriuose, grupėse. Savo pranešimus pristatė ir lopšelio-darželio ,,Drevinukas‘‘, ,,Rudnosiukas‘‘ pedagogės. Buvo suteikta daug žinių apie sveiko gyvenimo būdo naujoves.

Lopšelis darželis "Lakštutė"Grupėse vyko pokalbiai tema ,,Kaip aš suprantu sveiką gyvenimo būdą‘‘. Po to vaikai savo žinias perteikė kūrybiniuose darbeliuose. Darželio aktų salėje ir koridoriuose geriausi vaikų kūrybiniai darbeliai buvo eksponuojami parodoje ,,Sveika, saugu, gražu…‘‘.

Logopedė Asta Linkuvienė surengė vaikams pokalbių valandėlę apie asmens higienos įgūdžių formavimą. Multimedijos pagalba vaikms suprantama forma buvo pateikta informacija apie asmens higieną, parodytas animacinis filmas ,,Baltprausys‘‘. Už aktyvų dalyvavimą vaikai gavo dovanų ir padėkas.

Projektą vainikavo darželio bendruomenės apvalaus stalo diskusija apie sveiką gyvenseną šiomis dienomis, jos svarbą mūsų sveikatai. Buvo aptarta stendų medžiaga, vaikų piešiniai. Šis mėnuo buvo įdomus ir nekasdieniškas. Tikimės, kad mažieji ir toliau laikysis sveiko gyvenimo būdo ir skatins sveikai gyventi savo tėvelius ir artimuosius.

Lopšelio-darželio direktorės pavaduotoja ugdymui Virginija Jonaitienė

PBC informaciniame leidinyje „Palemonietis“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *