Daugiašalis Comenius projektas

Let’s meet where our cultures meet

Daugiašalis Comenius projektas
Daugiašalis Comenius projektas

2012 metais pradėjome naują Comenius daugiašalį dvejų metų trukmės projektą „LET‘S MEET WHERE OUR CULTURES MEET“ („Susitikime ten, kur susitinka mūsų kultūros“). Šiame projekte dalyvavo Kroatijos, Lietuvos, Italijos, Ispanijos, Graikijos, Bulgarijos, Anglijos, Lenkijos ir Turkijos mokyklos.

Didžiausią įtaką projektas turėjo mokiniams, nes jie ne tik turėjo galimybę gyvai pažinti kitų šalių kultūras, bet pagilino anglų kalbos žinias. Be to, šis projektas pakėlė mokinių motyvaciją. Mokytojai turėjo galimybę susipažinti su kitų šalių švietimo sistemomis, palyginti jas su lietuvių švietimo sistema, pasisemti naujų idėjų, o kartu pažinti kitų šalių kultūrą. Mūsų bendruomenė yra gana uždara, nes yra miesto pakraštyje, todėl projektas suteikė daugiau informacijos, kuri leido geriau pažinti kitas šalis ir jų kultūrą.

Kiekvieno vizito metu buvo vertinama ir aptariama, kas buvo nuveikta, o grįžus buvo aptariama ir vertinama su mokyklos mokiniais ir mokytojais diskusijų ir pokalbių metu. Mokiniai ir jų tėvai buvo anketuojami apie kiekvienos šalies šeimų gyvenimo stilius ir apie tai, ką jie žino apie projekte dalyvaujančias šalis, jų kultūrą ir žmones.

Per šiuos du projekto metus buvo atlikta daug darbų. Buvo sukurti puslapiai Facebook‘e ir Google, kurių pagalba mokytojai ir mokiniai galėjo bendrauti, dalintis įspūdžiais, pasidalinti nuotraukomis iš įvairių renginių. Be to, kiekviena mokykla sukūrė Glogster plakatus, kuriuose taip pat buvo talpinama visa projekto medžiaga. Mokiniai, padedami klasės vadovų, paruošė pristatymus apie projektą ir projekte dalyvaujančias šalis. Šie pristatymai buvo parodyti visų klasių susirinkimų, tėvų susirinkimų metu ir mokyklos mokytojams. Mokyklos mokiniai, vadovaujami anglų kalbos mokytojų, paruošė plakatus (Europos dienai paminėti) apie projekte dalyvaujančių šalių muziką, šokius bei muzikos instrumentus. Parengėme kompaktinius diskus su mūsų folkloro ansamblio „Bitula“ šokiais ir dainomis ir kompaktinį diską apie lietuvių liaudies tautinius rūbus ir padovanojome kiekvienai projekte dalyvaujančiai šaliai. Su visomis šalimis apsikeitėme tradicinio maisto receptais ir mūsų mokiniai technologijų pamokose mėgino juos gaminti. Pravedėme renginį „Kuo mes skiriamės ir kuo mes esame panašūs“, kuriame kiekviena klasė pristatė projekte dalyvaujančių šalių patiekalus, kuriuos pagamino patys. Pasveikinome savo draugus su Šv. Kalėdomis ir Naujais Metais (atvirukus gamino mokiniai, naudodami įvairią techniką technologijų ir dailės pamokų metu). Apie šią veiklą sukūrėme video. Informacinių technologijų ir anglų pamokų metu mokiniai kūrė projekto logotipus. Apie tai irgi buvo sukurtas video. Kai kurios dovanos, kurias vežėme važiuodami į svečius, buvo pagamintos technologijų ir dailės pamokų metu (batikos paveikslai, atvirukai, naminė kepta duona, skruzdė- lynai). Kūno kultūros mokytoja, kuri leidžia bendruomenės laikraštį „Palemonietis“, padėjo paskleisti informaciją apie projektą bendruomenėje.

Projekto metu buvo sukurti tokie produktai: visų projekte dalyvaujančių šalių tradicinio maisto gaminimo receptų knyga, kompaktinis diskas su visų šalių tradicine muzika, kompaktinis diskas apie šių šalių kultūrą, tradicijas ir papročius. Vėliau šiuos produktus galima bus naudoti technologijų, muzikos, geografijos, istorijos pamokose bei klasės valandėlių metu.

Janina Adomaitienė, projekto vadovė

PBC informaciniame leidinyje „Palemonietis“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *