Gražiausių sodybų apdovanojimai

2014 metų lapkričio 11 dieną Kauno miesto savivaldybės didžiojoje salėje vyko gražiausiai tvarkomų nuosavų ir daugiabučių namų teritorijų konkurso nugalėtojų apdovanojimai. Šiemet tradiciniame rudeniniame konkurse dalyvavo 16 privačių ir 17 daugiabu- čių namų teritorijų. Jas vertino speciali komisija. Rugpjūčio mėnesį komisija apsilankė ir dviejose sodybose Palemone. Tai Palemono gatvės gyventojų Daivos ir Mariaus Adomėnų tvarkomoje nuosavoje sodyboje ir Pyvesos gatvės gyventojos Genovaitės Didžbanienės teritorijoje.

Komisijos nariai su didžiausiu susidomėjimu apžiūrėjo augančius lauko kaktusus – opuncijas, kurių nereikia žiemai iškasti ar kažkaip specialiai pridengti. Ragavo šių metų vasaros karštyje sunokusių persikų, kurių skonis gerokai geresnis negu parduodamų prekybos centruose. Domėjosi G. Didžbanienės valdose augančiais dekoratyviniais augalais. Vienas iš jų tai tulpmedis, kurio dideli lapai panašūs į tulpių žiedų formą. Medis pradeda žydėti maždaug po 25 metų augimo. Metosekvoja – tai reliktinis augalas, kuris buvo laikytas išnykusiu ir tik 1943 metais kinų miškininkas Znan Wango aptiko nedidelį dar neatpažintą augalą. 1948 metais identifikavo kaip augančią gyvą Metasequoia glyptostroboides. Auga ir ginkmedis, kurio lapai gali būti naudojami vaistams. Puošmedis, nukritę lapai rudenį drėgname ore kvepia karamele. Ir dar daug kitų dekoratyvinių augalų. Sodyboje auginama apie 200 veislių lelijų.

Toliau svečiai patraukė į Daivos ir Mariaus Adomėnų sodybą, esančią Palemono gatvėje. Šioje sodyboje dekoratyvinių augalų kompozicijas pagyvina mažosios puošybos elementai iš akmenų. Prie įėjimo į sodybą stovi mažas apie 80 cm. aukščio akmeninis žmogeliukas, vienoje rankoje laikantis žibintą, kitą pakėlęs į viršų, tarsi sveikinasi su kiekvienu ateinančiu. Dekoratyvinių augalų kompozicijoje ant didžiulio akmens tupi įsitaisęs apie 1,5 metro aukščio didžiulis laumžirgis, kuris patraukia kiekvieno praeinančio pro šalį akį. Tolėliau augalų ir akmenų fone stovi pasiruošusi kilti gervė. Gėlynas užpildytas dviejų spalvų – raudonu ir juodu mulču, kurį į dvi dalis skiria vingiuotas, gražiai išdėliotų plokščių akmenėlių takelis. Dešiniojoje sodybos pusėje matosi nuolat žaliuojančios kalnų pušys. Aplink gėlyną žaliuojanti veja, kuri kruopščiai prižiūrima. Smagu, kad sodybos šeimininkai vis išradingiau, su naujomis idėjomis, puošia savo sodybą.

Šventės metu Kauno miesto mero pavaduotojas sveikino visus dalyvius. Įteikė jiems padėkas ir dovanas. Palinkėjo ir toliau tęsti šį tikrai sunkų, bet labai malonų darbą, kuris skatina ir kaimynus pasitempti. Vėliau atvyko ir Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas.

„Dėkoju visiems konkurso dalyviams už išradingai tvarkomas namų aplinkas, dėkoju už tai, kad jūs puoselėjate gro- žį ir rodote pavyzdį kitiems, – sveikindamas konkurso laureatus kalbėjo Kauno miesto meras A. Kupčinskas. “ Specialiu prizu už autentiškumo puoselėjimą buvo apdovanota ir Palemono Pyvesos gatvės gyventoja Genovaitė Didžbanienė. ,,Mieli Palemoniečiai, linkiu Jums daug naujų idėjų, išradingumo ir sumanumo, puošiant savo sodybas ir gražinant savo gyvenvietę – Palemoną. ‘‘

Palemono bendruomenės centro narė Bronė Paulauskienė

PBC informaciniame leidinyje „Palemonietis“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *