Folkloro ansamblis "Bitula"

„Bitula“

Folkloro ansamblis "Bitula"„Bitula“ jau daugiau nei dešimtį metų savo veiklą integruoja į Palemono bendruomenės kultūrinį gyvenimą – rengdama šventes, kalendorinių švenčių paminėjimus, dalyvaudama Palemono Bendruomenės centro projektuose. Turiningi savo renginiais, kelionėmis ir projektais buvo ir benueinantys 2014 metai. Parengėme ir įgyvendinome du didelius projektus, dalyvavome dviejuose tarptautiniuose folkloro festivaliuose užsienyje, pakankamai sėkmingai rungėmės televizijos laidoje „Duokim garo“.

Šiuolaikiniame pasaulyje daugelis vaikų, jaunimo ir suaugusiųjų nesidomi etnine kultūra. Norėdami keisti mūsų bendruomenės pasaulėžiūrą, o ir patys ugdytis vertybines nuostatas, šiais metais įgyvendinome Lietuvos kultūros tarybos finansuotą projektą „Devyniais žalčiukais į dausas“. Juo siekėme gilesnio suvokimo apie lietuvių etninės kultūros papročių ir tradicijų simboliką ir prasmę. Projekto metu, gegužės mėnesį, organizavome etno dieną „Lietuvių mitologija ir šiandiena“, kurioje dalyvavo mūsų mokyklos, Kauno r. Neveronių gimnazijos ir Petrašiūnų pagrindinės mokyklos mokiniai. Jos metu klausėmės paskaitų, žaidėme edukacinį žaidimą „Lietuvių mitologija“, mokėmės įvairiomis technikomis pavaizduoti baltiškuosius simbolius. „Aitvarų dienos“ metu vaikų pasigaminti aitvarai skrodė Palemono dangų rugsėjo mėnesį. Dar tikriausiai neišblėso įspūdžiai nuo jau antrą kartą mūsų organizuotos rudens lygiadienio šventės, į kurią subūrėme ne tik palemoniečius. Ansamblio „Ratilėlis“ vyrų pučiami ragai, dangų nušvietę baltiškųjų ženklų ugnies liežuviai, viduryje aikštės „paaukotas“ ožys, tai vis mūsų tautos senosios ir naujai interpretuojamos tradicijos. Projektą baigėme spalio mėnesį organizuota etnokultūrine stovykla „Per senuosius amatus ir tradicijas į šiuolaikinį gyvenimą“. Stovyklos metu Palemono bendruomenės centro moterys kartu su vaikais mokėsi pinti žolynus, vyti juostas, lieti žvakes,..

Folkloro ansamblis "Bitula"Rodos, taip greitai lekia laikas ir gegužės mėnuo jau seniai nubėgo tolyn, tačiau tie, kas gegužės 17 dieną lankėsi koncerte „Sveiki gyvi, sveteliai“, kuris vyko Lakštingalų slėnyje dar nepamiršo folkloro ansamblių iš Lietuvos, svečių iš Gruzijos pasirodymo. Tai buvo dar vienas „Bitulos“ projektas – Kauno miesto savivaldybės finansuotas. Juo mes integravomės į tarptautinį festivalį „Atataria lamzdžiai“, kurį organizuoja Kauno tautinės kultūros centras. Šį projektą tikimės tęsti ir 2015 metais, tokiu būdu prisidėti prie Lakštingalų slėnio prikėlimo naujam kultūriniam gyvenimui. Juk turėti šalia tokią puikią vietą ir jos neišnaudoti, mūsų manymu, yra didelė klaida.

Ramunė Baniulienė, f.a. „Bitula“ vadovė

PBC informaciniame leidinyje „Palemonietis“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *