Mes turime gerus kaimynus

Pasveikinkim vieni kitus, juk tai daryti šitaip lengva
(M. Mikutavičius)

Gerbiami kaimynai,

Šių metų gegužės 27 d. europiečiai švęs kaimynų šventę. Tai šventė, organizuojama pačių gyventojų, siekiant paskatinti artimesnį kaimynų ir greta gyvenančių žmonių bendravimą ir draugiškumą.

L./d. „Lakštutės“ bendruomenė rengiasi paminėti šią dieną ir kviečia visus kaimynus į šventinį renginį „Pažinkime vieni kitus“, kuris vyks 2009 m. gegužės 26 d. (antradienį) 15:30 darželio salėje.

Tokius kvietimus lopš.darž. „Lakštutė“ priešm. gr. vaikai savaitę prieš renginį, išdalino savo kaimynams – Parko gatvės gyventojams, pakviesdami pamažu į tradicine tampančią Europos Kaimynų dienos šventę, kuri švenčiama gegužės 27 d.

Parko gatvėje 12 namų, kuriuose gyvena po 1-2 šeimas, bei Kauno savivaldybės švietimo ir ugdymo įstaiga – lopš. darž. „Lakštutė. Gatvelė nedidelė, tačiau judėjimas didelis. Kiekvieną rytą savo vaikučius į darželį atveda, o vakare pasiima tėveliai.

Pedagogės šiais metais nutarė atvirai pabendrauti su kaimynais, pasikviesdamos juos į savo „antruosius namus“. Labai džiugu, kad susirinko daugiau kaip pusė kaimynų. Malonu buvo matyti ir Palemono bendruomenės centro pirmininkę Jūratę Kuliavienę, kuri rado laisvą valandėlę ir atvyko į renginį. Šventę pradėjo dir, pav. ugdymui Monika Snieškienė. Ji priminė, kad 1973 metais buvo įkurtas 48 vaikų lopš. darž., o nuo 1993 metų Kauno mero A. Račkausko potvarkiu lopš. darž. suteiktas „Lakštutė“ pavadinimas. Jam jau 35 metus vadovauja direktorė Vitalija Gečienė. Pavaduotoja pasidžiaugė išradingomis pedagogėmis, kurios ugdo vaikučius, ir ypatingai gerais kaimynais. „Aš pati jau 35 metus iš miesto važinėju į darbą. Labai džiugu matyti tuos pačius ir naujai gyvenančių žmonių besišypsančius veidus. Mūsų kaimynai – puikūs žmonės, kurių galėtų pavydėti daugelis. Jie gerai supranta jaunus tėvelius, kurie labai skuba ir savo vaikučius iš toliau atveža iki darželio automobiliais, nors ženklas rodo – EISMAS DRAUDŽIAMAS. Ačiū už tai, kad esate kaimyniški, mokate ir galite pasidžiaugti savo kaimynais.“ – sakė pavaduotoja ir pakvietė pasižiūrėti mažųjų pasirodymo.

Laikas neprailgo, kadangi „Kūlverstukų“ gr. pedagogių Onutės ir Vilmos, „Kodėlčiukų“ gr. pedagogių Neringos ir Alės, „Geniukų“ gr. pedagogės Audronės, „Pelėdžiukų“ gr. pedagogės Palmiros, „Smaližių“ gr. pedagogės Vitalijos ugdomi vaikai mielai parodė svečiams ko išmoko per metus. Tai dainelės, eilėraštukai ir parodytas vaidinimas pagal J. Degutytės pasaką „Plaštakės diena“, kuriame pagrindinį vaidmenį atliko jau mokyklon pakėlusi sparnus Saulė Šeputytė.

Mūsų svečiai – kaimynai džiaugėsi puikiomis akimirkomis, apdovanojo vaikus saldumynais, darželio bendruomenei įteikė padėką. Palemono bendruomenės pirmininkė Jūratė džiaugėsi, kad Palemone gražiai bendrauja kaimynai, pamažu atsiranda graži tradicija švęsti kaimynų dieną ir prisiminimui įteikė didelį rododendro krūmą, kuris yra pasodintas darželio teritorijoje ir džiugina visus savo gražiais žiedais. Vaikai atsidėkodami prisiminimui mieliems kaimynams padovanojo pačių darytus darbelius, bei simbolinį darželio paukštelį – lakštutę.

Kadangi darželyje vaikai gyvena pagal dienos režimą, tad nuskubėjo vakarieniauti, o visi kaimynai: Jurevičienė su dukra Regina, S. ir V. Gužiai, Rimkienė su dukra Jolita, Rastauskienė, Gineikienė, buvusi (o mums iki šiol išlikusi) mokytoja Šlinkšienė, profesorius Baltruška su žmona, PBC pirmininkė Jūratė bei darželio pedagogės, tuo metu nedirbančios su vaikais – vaišinosi kaimynų keptais pyragais, šeimininkų arbata, bei dalijosi šiltais prisiminimais.

Šventė mums reikalinga, kad stiprintume, puoselėtume tarpusavio santykius, būtume nuoširdesni, reikalingi vieni kitiems. Graži kaimynystė – dovana ir turtas. Ačiū už tai, kad esate kaimyniški. Kviečiame visus pradėti nuo paprasto dalyko: nusišypsokite vieni kitiems ir pasisveikinkite.

Vitalija Čepkauskienė
L./d. „Lakštutė“ priešm. ugd. pedagogė

Europos kaimynų diena „Bendraujantys kaimynai“ pernai pritraukė 7mln. europiečių 725-iuose senojo žemyno miestuose. Prisijungdami prie šios iniciatyvos, mieli palemoniečiai, mes bendruomenės taryba, norime paraginti kaimynus daugiau bendrauti ir kurti draugiškesnę kaimynystę. Kaimynų diena Europoje pradėta švęsti 1999 metais.

Laikr. inf.

Straipsnis iš Palemono bendruomenės centro informacinio leidinio „Palemonietis“ Nr.6 2009 gruodis

Taip pat skaitykite Lopšelis-darželis ‘Lakštutė’ ir tradiciniai renginiai PBC informaciniame leidinyje ‘Palemonietis’ Nr.7 2010 gruodis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *