Maironiui skirtas renginys

Rugpjūčio 10 dieną palemoniečiai buvo pakviesti į renginį Jono Mačiulio – Maironio 150 – osioms gimimo metinėms paminėti. Renginys, turėjęs vykti Lakštingalų slėnyje, esant blogam orui buvo perkeltas į Palemono vidurinę mokyklą.

Palemoniečiai mielai klausėsi Kauno muzikinio teatro dainininkės mecosoprano Ritos Preikšaitės dainų. Čia didingai skambėjo „Lietuva brangi“ ir kiti poeto Maironio kūriniai. Kiekvieną kūrinį dainininkė atliko su meile, giliu įsijautimu, artistiškumu ir elegancija. Pianinu skambino pianistė Rūta Blaškytė. Poeto Maironio kūrybą skaitė aktorius Aleksandras Kleinas.

Ir folkloro ansamblio „Bitula“ tą vakarą atliktos lietuvių liaudies dainos, ir šokiai džiugino kiekvieno mūsų sielą. Neliko nepastebėtas ir „Bitulos“ narių muzikinis Maironiui skirtas renginys augimas. Džiaugiamės tuo. Baigiamąjį kūrinį, skirtą Lietuvai, atliko dainininkė Ieva Zasimauskaitė. Didžiuojamės šia palemoniete, dainavusia ir mokyklos 35-erių metų jubiliejaus renginyje. Ieva – „Chorų karų“ nugalėtoja, „Lietuvos balso“ prizininkė, sėkmingai dalyvavusi „Eurovizijos“ nacionalinėje atrankoje.

Baigiamuoju akordu tapo visų drauge – ir atlikėjų, ir žiūrovų – atliktas Maironio kūrinys „Brangi tu mano, graži tėvyne“. Vedančiu balsu, žinoma, buvo dainininkė Rita Preikšaitė.

Palemono bendruomenė dėkoja Kauno miesto tarybos nariui Povilui Mačiuliui ir Maironio fondui už nuostabaus renginio idėją.

Rita Agurkienė,
bendruomenės centro
tarybos narė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *