Konkurso „Gražiausia sodyba 2011“ nugalėtojai

Gražiausia sodyba 2011 nugalėtojai.1. Zitos ir Tado Kochanskių sodyba. Tai 18a. sodyba, tvarkoma 3 metus. Šio kruopščiai išpuoselėto kampelio šeimininkai džiaugėsi viskuo: įmantriai karpomais augalais, nauju įspūdingu baseinu. Šeimininkas išdavė paslaptį, kad gerąją aurą šioje sodyboje saugo akmenys, parsigabenti iš pačios tėviškės.

2. Vidos ir Kazimiero Davidonių sodyba. Sodyba yra 15 arų ir tvarkoma 10 metų. Ji išsiskiria tuo, kad šeimininkai sukomponavo gėlynus ir įvairias augalų kompozicijas sodybos pakraščiuose, tarsi įrėmindami kiemą, poilsio zoną, kurioje stūkso ir pačių šeimininkų statyta pavėsinė. Šeimininkė pasidžiaugė, kad visas žydinčias gėles užsiaugina pati.

3. Onutės ir Kęsto Staugų sodyba. Šeimininkai pasižymi kruopštumu ir begaline menine fantazija: čia ir gėliapuodžiai apaunami batais, o vėjo varpeliai gaudydami vėjo gūsius tarsi uždega sukabintus lauko žibintuvėlius, kviesdami poilsiui prie puošnaus lauko stalelio.

4. Andželos ir Giedriaus Narkevičių sodyba. Tai naujakurių 12 a. sodyba tvarkoma 4 metus. Šios sodybos šeimininkai yra tikri želdinimo meistrai. Šeimininkas atskleidė paslaptį, kad jis tik viską suveža, o jau ta Dievo dovana, menine fantazija, apdovanota žmona. Ir tikrai sodyboje meniškai išdėstyti augalai, akmenėlių išpiltoje oazėje auga tik tam tikros rūšies augalai, suteikiantys egzotikos. Žaliojoje oazėje žaidžia augalų spalvos, aukščiai ir formos. Gražu ir labai egzotiška.

5. Dalės ir Alvydo Ambrazevičių sodyba. Šeimininkauja 15a. plote apie 40m. Ši sodyba pakeri savo landšaftu, ji visa leidžiasi į kruopščiai šienaujamą pakalnę, kurioje stūkso jauki pavėsinė, o šeimininkės švelnumą byloja sodyboje meniškai augalų kompozicijų dėka sukomponuotos angelėlių statulėlės. Tai nuostabaus grožio tvariniai. Taip šeimininkė įkūnija gerumą.

6. Editos ir Ginto Dėnų sodyba. 16 a. sodybą kuria jau 15m. Šios sodybos darbštūs šeimininkai patys vejoje akmenėliais išaudė takelius, kurie veda į visas sodybos prieigas. Šeimininkai pasidžiaugė, kad prisijaukino upeliuką, kurį išpuošė akmenėlių mozaika ir nendrėmis, bet vandenėliu džiaugiasi upelis tik tada, kada palyja, o taip išdžiuvusi vaga byloja apie laukimą… Toliau sodyboje matyti iš žolynėlių sukomponuotas krokodilas, tikriausiai jis iš to upeliuko išlipo.

7. Editos ir Artūro Puidokų sodyba. Šeimininkai 16 a. sodybą tvarko jau 10m. Sodybos grožis byloja apie kruopščią šeimininkę: daug įvairių gėlių ir meniškų kompozicijų. Šeimininkai džiaugiasi ir vertina pirtelę, jos ir grožį ir nauda. Kartu sukomponuotoje su įmantria lauko terasa, dažnai pavakaroti mėgsta ir
ir užklydę draugai.

Džiaugiamės, kad ir sunkmečiu atsiranda rėmėjų, kurie noriai prisideda prie konkurso „Gražiausia sodyba“ įgyvendinimo. Šiam 2011 metų konkursui prizus įsteigė Petrašiūnų policijos viršininkas G. Kvietkauskas. Tokie konkursai reikalingi, nes taip prisideda prie bendro mikrorajono estetinio ir kultūrinio įvaizdžio kūrimo. Tad dėkojame sodybų šeimininkams, rėmėjams ir džiaugiamės vis gražėjančiu mikrorajonu.

Palemono bendruomenės centro pirmininkė J. Kulevienė
PBC informaciniame leidinyje ‘Palemonietis’ Nr.8 2012 sausis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *