Kaimynų šventė

Jau 3-eji metai , kaip švenčiame Kaimynų šventę. Šiais metais ją suruošėme prie mūsų bendruomenės pirmininkės Jūratės Kulevienės namų. Suėjome iš trijų gatvių – tai Palemono, Užupio, Upytės, keletas buvo ir iš kitų. Mes kvietėme visus kaimynus, draugus ir pažįstamus, kad galėtume pabendrauti kartu. Susirinko daug žmonių: jaunų, pagyvenusių ir garbingo amžiaus. Buvo labai smagu: žaidėme, dailinomės savo rūpesčiais ir džiaugsmais. Visi dainavo, o užgrojus trankų lietuvišką šokį, veidai švytėjo nuo laimės ir džiugesio. Nenustygdami tripeno ir senukai. Senyvi pasijuto lyg jaunuoliai. Pasidžiaugėme, kiek kas turi anūkų, marčių, žentų. Šventė išties buvo puiki, visiems patiko, sako , kad reikėtų daugiau tokių švenčių. Tad reikia džiaugtis ir džiaugsmą dalintis su kitais. Mes visi mylime Palemoną ir jo gyventojus, kad tik jiems gerą būtų… Man smagu, kad kaimynai buvo patenkinti šia švente. Tad linksmų jums Šv. Kalėdų ir Naujųjų metų ! : )

Minutę atsikvėpk. — Ar girdi?
Kalėdos beldžias į langą…
Ateina meilė ir viltis,
Tikėjimas, džiaugsmas ir palaima.
Šviesu tebūna ir skaidru.
Tegul greta gerumas vaikšto ,
Tegul ir gatvėj, ir namuos
Džiaugsmingą valandą sustoja.

Natalija Vilkauskienė Palemono bendruomenės narė

Marių gatvės kaimynų šventė

Tęsiant Palemono kaimynų tradiciją, šią vasarą, liepos 9 dieną, Marių gatvės tolimiausiame kampelyje buvo suorganizuota kaimynų šventė. Prieš keletą dienų buvo aptarta programa, išdalinti pakvietimai ir pradėti darbai: išrinkta graži popietės vieta – plati pieva, Vieškūnų piliakalnio link, įrengtos erdvios pavėsinės, padengti platūs stalai, pastatyti sveikinimo stendai.

Į šventę susirinko Staugų, Tatarūnių, Šimaičių, Baldauskų, Šalaševičių, Murauskų, Morkūnų šeimos, atstovai iš garbingų Kuprėnų ir Urbonų šeimų. Taip pat buvo pakviesti ir svarbūs Palemono bendruomenės nariai.

Šventės pradžią paskelbė sveikinimais ir linkėjimais mūsų brangi bendruomenės pirmininkė Jūratė Kulevienė. Visus susirinkusiuosius organizatoriai vaišino „Kaimynų samane“ ir namine gira. Linksmai leidome laiką: vaišinomės, bendravome, dalinomės prisiminimais, sakėme tostus, dainavome ir šokome, džiaugėsi ir linksminosi vaikai. Vasaros oras buvo nuostabus — saulėta ir šilta. Šventė baigėsi jau sutemus, gerokai po vidurnakčio.

Išliko geri prisiminimai, ir jau tą patį vakarą pradėjome svajoti, kokią šventę reikės organizuoti kitų metų vasarą.

Juk dažniausiai kaimynai susitinka gatvėje ar autobuse, prasilenkia vairuodami automobilį, praveria vienas kito duris, tik jei kas atsitinka. O kada susėda prie bendro stalo ir linksmai pabendrauja?

Taigi rengti kaimynų šventes yra nuostabus būdas pabūti kartu, pabendrauti be jokių rūpesčių, atsipalaiduoti ir pasidalinti gyvenimo džiaugsmu…

Kaimynai

Nuo seno kaimynai gyveno šalia.
Juos vienijo rūpesčiai, džiaugsmas, bėda.
Gal kam reik padėti, gal ką apkalbėti?
Kiekvienas mes norim kaimynų turėti.
Juk reikia bendrauti, kalbėti, pasitarti.
Ir nieko čia blogo, jei teks pasibarti.
Ir reikia sueiti nors kart per metus.
Namuose palikti rūpesčius ir vargus.
Sueiti į būri, susėsti ratu.
Prie apskrito stalo pabūti kartu.
Kaimynams naujiems reik susipažinti.
O senbuviams jaunas dienas prisiminti.

 

Kaimynų vakaronė Marių gatvės kaimynų šventė Marių gatvės kaimynų šventėje

Rasa Staugaitė — Šimaitienė
PBC informaciniame leidinyje ‘Palemonietis’ Nr.8 2012 sausis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *