Išvijome per ilgai užsibuvusią žiemą

Šį kartą žiema neskubėjo išeiti: vasario pradžioje kiek atšilęs oras ir aptirpęs sniegas sukėlė šiek tiek artėjančio pavasario vilčių, tačiau neilgam. Baltu sniego patalu apsiklojo visa, kas aplinkui. Gamta tvirtai užtrenkė duris pavasario pranašams.

Ką beliko daryti Užgavėnių šventės organizatoriams, Palemono bendruomenės centrui (pirmininkė, J.Kulevienė), Petrašiūnų policijos nuovadai (vadovas G.Kvietkauskas), visiems palemoniečiams, labai jau norėjusiems, kuo greičiau ir toliau iš savo kiemo išvaryti tebegrąsinančią sniego pusnimis ir šaltuku, labai tvirtai besijaučiančią žiemą?.. Taigi į kovą su žiema pakilę entuziastingi palemoniečiai tvirtai nusprendė, jog nėra ko laukti, reikia, kuo greičiau ruošti Užgavėnių kaukes, spalvingus drabužius, organizuoti muzikantus. lr pačiu laiku!

Persirengėliai, ubagai ir čigonėliai, jau mikliai sukiojosi įprastoje ir visiems prieinamoje aikštelėje tarp gausiai susirinkusių palemoniečių. Verta pasidžiaugti, kad Palemone gyvena linksmi, šventes ir įvairias pramogas mėgstantys žmonės. Todėl Užgavėnių šventė greitai įsibėgėjo: aplink sklido linksmas klegesys, nuotaiką dar labiau pataisė armonika grojamos polkutės, o šventės dalyviai galėjo sušokti vieną kitą šokimėlį. Visų žvilgsniai nukrypo į vežimėlyje įsitaisiusius jaunuolius su visa svita, kurie, kaip ir dera vestuvininkams, įspūdingai atliko savo vaidmenį.

Niekas nestovėjo be darbo. Vyrai ruošė krosnelę blynams kepti, o moterys, nešinos pilnu kibiru tešlos, laukė savo eilės. Darbai virė ir prie kraunamo laužo: reikėjo pasirūpinti ir Morės parėdais…

Atrodė, jog užsimiršo kasdienybė, nesibaigiantys darbai… Smagu, kad pas mus į svečius atvyko ir kinologai su šunimis ir parodė profesionalią programą. Renginį stebėjome su didžiausiu susidomėjimu, ypač vaikai. Likome labai patenkinti šios įspūdingos šventės programa, skaniais, į pavasarinę saulę panašiais blynais. Smagu buvo ir prie laužo, kurio liepsnos greitai prarijo mūsų išpuoselėtą Morę.

Tokios šventės labai reikalingos – jos lyg gaivus pavasario lietus nuplauna kasdienybės rūpesčius ir atgaivina sielą.

Regina Brazauskienė Palemono bendruomenės narė
PBC informaciniame leidinyje ‘Palemonietis’ Nr.8 2012 sausis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *