Hanza Kaunas 2010

Vasaros atostogų pabaigoje, rugpjūčio 21-22 dienomis, 13 Palemono vidurinės mokyklos moksleivių ir dvi mokytojos dalyvavo Kauno miesto renginyje ,,Hanza Kaunas 2010’’.

Moksleiviai keliavo į Hanzos miestelį vedančiomis gatvėmis, galėjo stebėti riterių kovas ir mokytis senųjų žaidimų ir šokių. Mokinys Mantas kantriai 38 minutes sėdėjo ant viduramžių stulpo ir buvo apdovanotas II vietos viduramžių ženklu.

Tačiau pagrindinis moksleivių renginys buvo Žalgirio mūšio vaidinimas, skirtas 600 metinėms. Mūšyje dalyvavo moksleiviai iš 20 Kauno mokyklų. Visi buvo aprengti specialia karių apranga, rankose turėjo skydą ir kardą, o vienas laikė ir vėliavą. Smagu, kad pagrindinis mūšio vadas Vytautas buvo Palemono mokinys. Jis turėjo ant galvos karūną, todėl išsiskyrė iš visų karių.

Hanzos dienos yra geros, nes padeda iš arčiau pažinti istoriją, o savo miestą pamatyti bendrame Europos kontekste.

Po Žalgirio mūšio vaidinimo, visų mokyklų bendruomenėms miesto meras Andrius Kupčinskas įteikė padėkos raštus. Taip pat prisiminimui nusifotografavome su meru ir su tikruoju Vytautu, kuris liepos mėnesį dalyvavo Žalgirio mūšyje Lenkijoje. Šventė buvo nuostabi. Patyrėme daug malonių įspūdžių ir mokiniai, ir mokytojai. Mokinių programą stebėjusios jų šeimos džiaugėsi originaliu pasirodymu ir gerai praleistu laiku.

Hanza Kaunas 2010

PBC informaciniame leidinyje ‘Palemonietis’ Nr.7 2010 gruodis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *