Dėkojame, kad esate kartu

Juratė KulevienėApsisukus metų ratui, lauktos ar nelauktos šventės ir vėl beldžiasi į duris. Jos ateina nušviesti mūsų gyvenimus, sušildyti širdis, dovanoti naują viltį, uždegti svajonę… Laukdama didžiųjų švenčių, drauge su Jumis noriu pasidžiaugti sėkmingais darbais. O ir tų darbų būta didelių ir mažų , matomų Jums visiems ir nematomų, kurie lieka nežinomi, nors iš mūsų pareikalavę daug laiko ir atsakomybės.

Vienas iš tokių nematomų darbų būtų rūpestis Palemonu . Tai ,mielieji, mūsų ir visų Jūsų prašymai, pastebėjimai, skambučiai man į kuriuos stengiausi atsakyti, padėti , kiek leidžia bendruomenės centro kompetencija. Tad rašiau į reikiamas institucijas ir prašiau pagalbos dėl duobėtų gatvių, dėl sunkiasvorio transporto eismo apribojimo Palemone, dėl sustojimų, dėlšiukšlių konteinerių ir jų išvežimo, dėl pačių gyventojų netvarkos, dėl kazachų savivaliavimo ir šalikelių niokojimo, dėl jų statomų mašinų (čia didelę kaltę matau pačių gyventojų, kurie suteikia jiems gyvenamus plotus, nepasirūpindami jų išmetamomis šiukšlėms, statomomis pakelėse mašinomis ir jų detalėmis, kurios atsiduria prie bendrų šiukšlių konteinerių). Raštai buvo rašomi ir dėl apleistų teritorijų nušienavimo vasaros sezono metu, dėl autobuso maršrutų pakoregavimo, dėl regioninio  parko niokojimo, dėl Poezijos pavasario sugrąžinimo, dėl gatvių apšvietimo, dėl geležinkelio keliamo triukšmo (garsą izoliuojančių aplinkosauginių sienelių įrengimo). Galime pasidžiaugti tuo, kad jau rankose laikome „Lietuvos geležinkelių“ paruoštą ūkinės veiklos projektą, kuriame jau suprojektuotos įvairios apsaugos ir garsą slopinančios izoliacinės sienos, bei numatytos ir estetinės apželdinimo schemos geležinkelio ruožuose prie namų ūkių. Šį projektą žadama įgyvendinti 2014m., tad dar ne kartą teks rašyti Susisiekimo ministerijai dėl geležinkelio keliamų nepatogumų. Kadangi Palemonas turi pelkingas vietas ,tad kiekvieną pavasarį prašome pagalbos drenuojant ar kitaip sausinant apsemtas teritorijas, kreipiamės ir dėl gatvių pavadinimų, namų numeracijos ir t.t. Šie darbai nematomi, bet jie lydi mus kasmet, ir kasmet jų atsiranda vis naujų.

Mielieji, o dabar patys gražiausi darbai, kuriuos vykdo bendruomenės centras. Jie matomi, tad apie juos ir kalbėti paprasčiau, nors ir turi savo nelengvą „virtuvę“. Tai Lakštingalų slėnio renovacija (tribūnų pastatymas), tai pavasarinės talkos, vis tobulėjanti Užgavėnių šventė, taip pat grandiozinis renginys Palemono didžioji šventė, kuri jau turi savo veidą ir savas tradicijas, tai kasmet Jus pasiekiantis laikraštis ,,Palemonietis“. Šiemet bendruomenės dėka, sveikatingumo puoselėjimui atsirado lauko treniruokliai, įrengti mokyklos stadione, Mieli palemoniečiai, o ar pastebite, jau kasmet prieš Šv. Kalėdas Palemonas papuošiamas šviečiančiais spinduliais. Tai taip pat bendruomenės gražių santykių su rėmėjais rezultatas. Prie matomų darbų galime priskirti ir Baltų vienybės ir lygiadienio renginį , kuris po truputį įgauna savo charakterį ir yra mėgstamas palemoniečių bei svečių. O kur dar įvairūs minėjimai – Motinos dienos, Vasario 16osios, Kovo 11osios, Vaikų gynimo dienos. Jau įgavo pagreitį Palemone ir Kaimynų diena, kuri skirta pažinti kaimyną, pasidalinti džiaugsmais ir bėdomis. Ne veltui sakoma, pasidalintas džiaugsmas padidėja, o
pasidalintas skausmas sumažėja, tad ir kviečia ne tik kaimynai, bet ir Palemono bendruomenės centras visus palemoniečius būti aktyviais Palemono gyventojais, būti bendruomeniškais, mylėti ir puoselėti savo mielą kampelį – Palemoną.

Visus šiuos darbus ir rūpestėlius įgyvendinti reikalingos lėšos, rašomi projektai, renkami 2 procentai, nario mokestis, bet ir šių lėšų nepakanka. Tad kasmet ieškome rėmėjų ir prašome paramos.

Rėmėjų gera valia leidžia įgyvendinti mūsų svajones, įvykdyti užsibrėžtus bendruomenės centro tikslus. Už tai nuoširdžiai esame dėkingi; „Palemono keramikos“ direktoriui Povilui Drulei, Petrašiūnų policijos nuovados viršininkui Gintautui Kvietkauskui, Žemės ūkio ministrui Kazimierui Starkevičiui, Seimo narei Marijai Vidai Čigriejienei, Palemono mokyklos direktorei Onai Dičkienei, buvusiam Panemunės policijos komisariato viršininkui Egidijui Kuckailiui, „Melvos“ direktoriui Algirdui Kuzmickui, Petrašiūnų seniūnui Algimantui Vilkevičiui, Kauno miesto savivaldybei, radijo stotis ‚,Kelyie“ direktoriui Arvydui Grybauskui, profesorei Žanetai Simonavičienei, Antrinių žaliavų surinkimo ir perdirbimo asociacijos viceprezidentui Žilvinui Žukauskui, UAB ,,Stiklo lakštas“ vadovui Algiui Žiurinskui , UAB ,,Retro alėja“ vadovui Vygantui Žitlinskui, Amalių bendruomenės centro pirmininkui Vidui Pociui. Tariu ačiū ir Palemono bendruomenės centro tarybos nariams ir visiems prisidedančiais prie centro veiklos, už savanorystę, už kiekvieną Jūsų atiduotą brangaus laiko minutę, valandą, dieną. Tad dėkoju, mielieji, visiems Jums už gerumą, paramą, geranorišką nuoširdų bendravimą, ir noriu palinkėti: lai naujametinių žvakučių liepsnoje sutirpsta visos senųjų metų bėdos, o išaušęs šv. Kalėdų rytas teatneša sėkmę, stiprybę ir viltį. Lai 2013-aisiais išsipildo visos šviesios viltys, tegul būna pilni Jūsų namai skalsos ir santarvės, laimės ir pakantumo, o Jūsų širdys – meilės, džiaugsmo ir vilties, telydi vien tik geras žodis, tedžiugina kiekvienas darbas, tegul prasmingos būna dienos, o laimė – dažnas Jūsų svečias.

Su pagarba,
Palemono bendruomenės centro
tarybos pirmininkė J. Kulevienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *