Balandis – švaros mėnuo

Balandis švaros mėnuoPo pasibaigusios žiemos, atėjus pavasariui, visur matyti susikaupusios šiukšlės, įvairios atliekos, todėl pavasariais vyriausybė paskelbia, kad balandis yra švaros mėnuo. Dauguma palemoniečių, ypač gyvenančių nuosavame sektoriuje, tvarko aplinką apie savo namus, ją gražina, sodina gėles, todėl ir daugėja pavyzdinių sodybų. Jas kiekvienais metais atranda bendruomenės valdyba.

Malonu pažymėti, kad kuo toliau, tuo geriau ir daugiau gyventojų tvarko daugiabučių namų aplinką, nes šiuose namuose valytojų etatai seniai panaikinti. Jei būtų daugiau tokių tvarkdarių, kaip Stoties gatvės 18 namo gyventojai Jadvyga Miškinienė ir Antanas Lazauskas, Marių gatvės 12 namo – Birutė Zubielienė ir Genovaitė Kovalenkovienė ir daugelis kitų, tai aplinka aplink daugiabučius būtų daug tvarkingesnė, gražesnė ir švaresnė. Reikia geru žodžiu paminėti ir Marių gatvės 16 namo gyventoją Onutę Railienę, kurią gyventojai tiesiog vadina jų namo gėlininke. Ji apsodina visus kampelius gėlėmis ir jas prižiūri, o Palemone gėlininke galima pavadinti Elena Motiejūnienę, kuri pasodino gėlių darželį ir jį puoselėja teritorijoje tarp Marių gatvės 6 ir 8 namų.

Balandis švaros mėnuoBet Palemone yra ir tokių vietų, kurių lyg niekam ir nepriklauso tvarkyti, o tik šiukšlinti, todėl bendruomenės taryba ir mokykla kasmet organizuoja gyventojų ir mokinių talkas joms sutvarkyti. Nors nemėgstame tų talkų ir nenoriai jose dalyvaujame, pagirtinai dirba Marių gatvės 8 namo gyventoja Benediktina Rapalytė. Vytautas Grudzinskas iš Stoties gatvės 18 namo. Kęstutis Palubinskas iš Marių gatvės 11 namo, Vito Motiejūno ir Kristinos Vazgienės šeimos iš Pašto gatvės ir kiti. Aktyviai talkininkauja ir mokyklos mokytojai su mokiniais. Jie tvarko aplinką apie mokyklą, parką, gatves ir piliakalnį. Bendruomenės valdyba kreipiasi į visus palemoniečius ir prašo jų, kad nevežtų stambiagabaritinių atliekų – senų baldų, šaldytuvų, bdujinių viryklių, televizorių, mašinų padangų – prie daugiabučių namų šiukšlių konteinerių, o priduotų, kur jas priima.

Tad, mieli Palemoniečiai, darykime savo rajoną gražesnį, švaresnį ir tvarkingesnį.

Ina Norvaišaitė Palemono
bendruomenės centro
tarybos narė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *