Ansamblis „Marių banga“

Ansamblis „Marių banga“ renginyje „Pėdos marių dugne“

Ansamblis „Marių banga“Šiemet Kauno marioms sukako 55 – eri metai. Per tokį laikotarpį nutekėjo ne tik daug Nemuno vandens, bet ir prisikaupė nemažai prisiminimų, kuriais buvo malonu pasidalinti šių metų rugpjūčio 30d. Samyklų įlankoje, prie Kauno marių, renginyje „ Pėdos marių dugne“, paminėjome 55 – erių metų jubiliejų Kauno marių užlietiems kaimams.

Prisiminus istoriją, jau beveik pusšimtis metų, kai Nemunas suka Kauno hidroelektrinės turbinas, o plačiai išsilieję marių vandenys skalauja gražias žmogaus sukurto vandens telkinio pakrantes. Šis reiškinys tapo ne tik reikšmingiausiu XXa. kraštovaizdžio pokyčiu Lietuvoje, pakeitęs nusistovėjusį Nemuno slėnio vaizdą, bet ir jame gyvenusių žmonių, neretai dabar vadinamų „dugniečiais“, gyvenimus.

Mums, Palemono ansamblio „Marių banga“ narėms, ypač malonu buvo ne tik koncertuoti, bet ir dalyvauti renginyje, kadangi dauguma esame šio istorinio įvykio dalis: kartu su kitais „dugniečiais“ prieš 55metus buvome iškeltos iš savo gimtų vietų. Gražioje Samyklų įlankos gamtos apsuptyje dainavome, šokome, dalinomės prisiminimais su vietiniais bendruomenės nariais. Kartu su kitais dalyviais turėjome galimybę susipažinti su „dugniečių“ papročiais, buitimi, amatais, pasidalinti savo patirtimi. Besigrožėdamos pamario kraštovaizdžiu, stebėjome puikius kitų ansamblių ir kaimo kapelų, tokių kaip: „Sadūnai“, „Ainiai“, „Viešia“, „Sedula“, „Griežlė“ ir kt. pasirodymus. Aišku, maloniausia buvo susitikti su seniai matytais „dugniečiais“: pabendrauti, pakalbėti, pasidalinti prisiminimais.

Tad belieka padėkoti renginio organizatoriams už gražią šventę, šiltą priėmimą, puikias iniciatyvas, atgaivinti šį mums visiems svarbų istorinį įvykį – ištisų kaimų, vienkiemių, kaimo kapinaičių iškėlimą iš marių dugno. Linkiu, jog tokie renginiai taptų tradicija, o visi mes, „dugniečiai“, susitiktume dažniau.

Daiva Makarenkienė, bendruomenės narė

PBC informaciniame leidinyje „Palemonietis“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *