Vizitas Ispanijoje

KonsuegraŠ.m. vasario 4 – 9 d. Ispanijoje Fuensalidos mieste įvyko antrasis projekto dalyvių susitikimas, kuriame dalyvavo trys mūsų mokyklos mokytojai ir trys 8 a klasės mokinės. Vizito metu apžiūrėjome mokyklą, įsikūrusią Fuensalidos mieste. Kiekvieną  dieną vyko pasitarimai apie projekto eigą, tolesnius vizitus ir renginius, susitikimai su mokiniais ir mokytojais. Mokykloje turėjome galimybę  susipažinti su ispanų tautiniais rūbais, šokiais bei muzikos instrumentais. Be to, dalyvavome įdomioje ekskursijoje po batų fabriką bei susitikime su miesto meru.

Gyvenome Toledo mieste, iš kurio kiekvieną rytą mus vežė į mokyklą Fuensalidoje. Toledas – miestas centrinėje Ispanijoje, 70 km į pietus nuo Madrido. Tai yra vienas svarbiausių istorinių ir kultūrinių Ispanijos centrų. Tuo galėjome įsitikinti ekskursijos po miestą metu. Toledo Šv. Marijos katedra yra pagrindinė Ispanijos bažnyčia. Prie katedros prisišlieję aplinkiniai statiniai apsunkina jos dydžio įvertinimą, tačiau tai antra pagal dydį bažnyčia Ispanijoje bei viena didžiausių gotikinių Europos katedrų.

Vizito metu aplankėme ir apžiūrėjome Konsuegrą. Kas nėra girdėjęs apie Don Kichotą iš La Mančos ir apie jo alegorines kovas su vėjo malūnais. Kastilijos ir La Mančo regionas Ispanijoje iš tikrųjų garsėja vėjo malūnais, kuriuos savo kūryboje įamžino Migelis de Servantesas. Viena įspūdingiausių vietų, kurioje galima išvysti ant kalvų nutūpusius baltus malūnus, tarsi nužengusius iš M. de Servanteso raštų, yra Konsuegra, esanti netoli istorinio Toledo miesto. Konsuegroje išlikę 11 vėjo malūnų, kuriuose įrengtos etnografinės ekspozicijos. Netoli šių malūnų aplankėme ir viduramžių pilį.

Susitikimo metu buvo aptartos visų šalių valstybinės šventės, kadangi yra ruošiamas tų šalių valstybinių švenčių kalendorius. Mokiniai kūrė projekto logotipus ir šio vizito metu buvo išrinktas geriausias logotipas, kurį sukūrė kroatų moksleivis. Nuo šiol jis bus naudojamas kaip projekto logotipas.

Šio vizito metu mokytojai ir mokiniai ne tik aptarė projektą, bet ir domėjosi ispanų kultūra, apžiūrėjo miesto įžymias vietas, bendravo su ispanų moksleiviais ir mokytojais. Vizitas buvo turiningas, kupinas šaunių įspūdžių ir geros nuotaikos.

Konsuegra Malūnai Konsuegroje Ispanija
Pilis Ispanijoje Pilis Ispanijoje Projekto dalyviai Ispanijoje
Ispanija Ispanijoje

Informacija ir nuotraukos:

Kauno Palemono vidurinė mokykla

Pirmasis projekto dalyvių susitikimas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *