Graikija

Vizitas Graikijoje

GraikijaŠ.m. kovo 2-8 d. Graikijoje Salonikų mieste įvyko penktasis projekto dalyvių susitikimas, kuriame dalyvavo keturi mūsų mokyklos mokytojai ir keturi 12 klasės mokiniai. Vizito metu susitikome su miesto mero pavaduotoju, apžiūrėjome mokyklą, įsikūrusią Salonikų mieste. Be to, vyko pasitarimai apie projekto eigą, projekto galutinius produktus ir susitikimai su mokytojais. Mokykla yra įsikūrusi ligoninėje. Mokiniai specialiųjų ugdymo poreikių, todėl neturėjome galimybės susitikti su jais.

Gyvenome Salonikų mieste, taigi, turėjome puikią galimybę apžiūrėti patį miestą ir jo įžymias vietas. Salonikai – antras pagal dydį Graikijos miestas. Jis yra įsikūręs šalia Egėjo jūros ir yra svarbus jūrų uostas. Pačiame Salonikų centre yra pagrindinė miesto aikštė – Aristotelio aikštė, kurioje susikerta visi pagrindiniai miesto keliai. Tai Salonikų širdis. Šį miestą lengviausia pažinti pasileidus pėsčiomis po istorines vietas, tokias kaip Šv. Jurgio rotonda, Aristotelio aikštė, Šv. Demetrijaus bazilika, Baltasis bokštas, Imperatoriaus Galerijaus triumfo arka, Archeologijos muziejus ir Bizantijos kultūros muziejus. O vėliau prisėsti kavos puodeliui jaukioje kavinukėje su vaizdu į jūrą ir pasigėrėti puikia panorama. Mums didelį įspūdį paliko archeologijos muziejus. Jis turi turtingą įvairių relikvijų ir senovinių radinių kolekciją, apimančią senovės Graikijos bei Romos laikus. Tai puiki vieta pajusti senovinę aurą, tvyrančią tarp autentiškų archeologinių radinių.

Antra mūsų vizito diena buvo Pelenų pirmadienis, kuriuo prasideda graikų ortodoksų gavėnia, Graikijoje yra šventė ir laisva diena. Taigi, mes taip pat dalyvavome šioje šventėje, gėrėjomės graikų tautiniais šokiais ir tautiniais rūbais ir ragavome graikų nacionalinių valgių. Nei lietus, nei vėsus oras nesugadino pakilios nuotaikos. Po to, apžiūrėjome mokyklą, kuri yra įsikūrusi Salonikų miesto centre “G. Gennimatas” ligoninėje. Vaikai ten yra mokomi ligoninės palatose. Dauguma jų yra specialiųjų ugdymo poreikių.

Dalyvavome ekskursijose, kurių metu aplankėme Meteoros – ore kabančius vienuolynus (Meteoros išvertus iš graikų k. reiškia kabančios uolos, kabančios ore. Jos yra vienos didžiausių ir žymiausių Graikijos lankytinų vietų.). Milžiniškų uolų aukščiausiose viršūnėse puikuojasi vienuolynų kompleksai. Kai kurie jų, įsitaisę net 300 metrų aukštyje, atrodo taip, lyg būtų natūrali uolų tąsa, karūnuojanti didingas viršūnes. Jie padaro šią vietovę iš ties ypatinga. Ši vietovė garsėja nepakartojamais panoraminiais vaizdais. Kadaise tokių vienuolynų šioje vietoje buvo daugiau nei 20 ir Meteoros yra vienas didžiausių ir svarbiausių Graikijos ortodoksų vienuolynų kompleksų. Veikiančių vienuolynų čia yra išlikę vos 6. Kiekviename iš jų gyvena vidutiniškai po 10 vienuolių. Visais laikais šioje vietovėje gyvenantys vienuoliai garsėjo savo uždarumu, o dabar kiekvienas šių vienuolynų yra atviras. Bet, prieš keliaudami į vienuolynus, turite žinoti kelias taisykles: moterys privalo vilkėti ilgus sijonus, negali būti su kelnėmis. Kadangi mes, kaip ir dauguma čia atvykstančių turistų, to nežinojome, mums buvo išdalinti specialiai pasiūti sijonai. Jie dalinami ties kiekvienu įėjimu į vienuolynus. Didžiausias ir bene įspūdingiausias šios vietovės vienuolynas – yra taip vadinamas Megalo Meteoron vienuolynas arba tiesiog Didžiojo Meteorono, ar Viešpaties Persikūnijimo vienuolynas, 1382 metais įkurtas didingos uolos viršūnėje vienuolio Afanasijaus, atvykusio iš Atono. Tai ne tik didžiausias, seniausias ir žinomiausias Meteorų vienuolynas, bet ir turtingiausias. Jam yra suteiktos autonomijos teisės ir už jo tvirtų sienų yra išsaugota daug vertingų meno kūrinių.

Vizito metu vyko popietės, kurių metu kiekviena šalis turėjo pristatyti mokinių pagamintas knygeles su šalių mitais ir legendomis ir paruoštus tradicinių patiekalų receptus, kurie buvo sudėti į vieną knygą. Vienas vakaras buvo skirtas graikų tautiniams šokiams ir dainoms. Buvome sužavėti jų šokiais. Tą vakarą ir mes mokėmės šokti graikų tautinius šokius.

Nors kelionė buvo varginanti, vizitas buvo turiningas, kupinas šaunių įspūdžių ir geros nuotaikos.

Šio vizito akimirkos

Pirmoji projekto dalyvių išvyka

Antrasis susitikimas

Trečiasis susitikimas

Susitikimas Lietuvoje

Projekto dalyvių nuotraukos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *