Vizitas Bulgarijoje

Vizitas BulgarijojeŠ.m. balandžio 21 – 28 d. Bulgarijoje Bourgas‘o mieste įvyko trečiasis projekto dalyvių susitikimas, kuriame dalyvavo keturi mūsų mokyklos mokytojai ir keturi 8 a klasės mokiniai. Vizito metu susitikome su miesto mero pavaduotoja, apžiūrėjome mokyklą, įsikūrusią Bourgas‘o mieste. Be to, vyko pasitarimai apie projekto eigą, tolesnius vizitus ir renginius, susitikimai su mokiniais ir mokytojais. Bulgarų moksleiviai buvo labai draugiški ir mūsų mokiniai susirado daug naujų draugų.

Dalyvavome ekskursijose, kurių metu aplankėme Nesebarą – vieną seniausių Europos miestų. Jis įžymus Bulgarijos atgimimo architektūra, siauromis, akmenimis grįstomis gatvelėmis ir ankstesnių epochų bei tautų (trakų, graikų, romėnų, bizantiečių ir bulgarų) radiniais. Ekskursijos metu buvome supažindinti su senovine Nesebaro miesto namų architektūra ir krikščioniškomis bažnyčiomis.

Aplankėme ir Sozopolio miestą, pavadintą dievo Apolono garbei. Sozopolio miestas, įsikūręs Burgaso įlankos pietuose, šiandien pritraukia turistus ne tik antikos laikų senoviniais namais bei šventyklų griuvėsiais, bet ir ramybės bei šventumo aura. Viena garsiausių Sozopolio miesto vietų, vėliau pavadinta „Pagalbos miestu“, – bažnyčių tinklas, ypatingas savo architektūra, suteikiantis miestui žavesio. Tarp daugybės bažnyčių išsiskiria Šv. Georgijaus bažnyčia, kurioje turistai gali pamatyti Šventojo kryžiaus gabaliuką, Šv. Jono krikštytojo bei Šv. Andriaus palaikus, kurie buvo neseniai rasti Šv. Jono saloje vykdytų kasinėjimų metu. Šios krikščioniškosios relikvijos suteikė galimybę istorikams pavadinti Sozopolį – „Bulgarijos Jeruzale“.

Vizito metu vyko popietė, kurioje kiekviena šalis turėjo pristatyti savo tradicinius patiekalus. Džiaugiamės, kad užsieniečiai ne tik išrinko mūsų stalą originaliausiu, bet ir gyrė patiekalus. Jiems labai patiko lietuviški pyragai (šakotis ir skruzdėlynas),  ir varškės ir obuolinis sūriai. O mums buvo įdomu paragauti kitų šalių tradicinių patiekalų ir palyginti juos su lietuviškais.

Vienas vakaras buvo skirtas bulgarų tautiniams šokiams ir dainoms. Buvome sužavėti jų šokiais. Tą vakarą savo tautinius šokius ir dainas atliko ir turkų moksleiviai. Mes taip pat buvome paruošę programą: mokiniai, apsirengę tautiniais rūbais, šoko lietuvių liaudies šokį, dainavo lietuvių liaudies dainą, grojo skudučiais, o direktorės pavaduotoja R.Baniulienė grojo kanklėmis ir dainavo. Džiaugiamės, kad mūsų programa užsieniečiams labai patiko.

Šio vizito metu mokytojai ir mokiniai ne tik aptarė projektą, bet ir domėjosi bulgarų  kultūra, apžiūrėjo miesto įžymias vietas, bendravo su bulgarų moksleiviais ir mokytojais. Kelionė buvo varginanti, bet turininga, kupina šaunių įspūdžių ir geros nuotaikos.

Nuotraukos


Žiūrėti Vizitas Bulgarijoje didesniame žemėlapyje

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *