Lyrikos skaitiniai

Į S. Nėries memorialinį muziejų, tradicinę meilės lyrikos skaitymų popietę Parymok, manęs palauk…, rinkosi visi, norintys pristatyti savo poeziją ar skaityti kitų autorių kūrinius.

Renginyje dalyvavo meilės eilių kūrėjai: Klemensas Asipavičius, Zenė Sadauskaitė, Irena Jacevičienė-Žukauskaitė, Aldona Mankutė-Kursevičienė, Julija Augustauskienė-Rudenė, Dalia Milukaitė-Buragienė, Vladas Buragas, Violeta Nazarovaitė-Abramaitienė-Ašarė, Irena Rudzenskienė, Aldona Lizdienė, Genovaitė Braznauskienė, Genovaitė Stulpinienė-Vikingė, Janina Ulinskienė, Margarita Juškevičienė bei Danguolė Vizbarienė, skaičiusi savo draugės eilėraščius.

Danguolė Vizbarienė perskaitė savo bičiulės Marytės Akmantavičiūtės-Kavaliauskienės eilėraštį, skirtą šių namų šeimininkei, poetei Salomėjai Nėriai:

Skalauja jūra akmenis prie seno tilto,
Atrodo ji bejausmė ir kurčia.
Bet kartais netikėtai širdį man sugildo,
Priminusi: Poetė buvo čia!

Ne kartą buvo prisimintas S. Nėries eilėraštis Akmenėlis turi šaltą širdį. Šios popietės romantikai – Klemensas Asipavičius, Dalia Milukaitė-Buragienė, Aldona Lizdienė savo eilėse norėjo sušildyti akmenėlio širdutę ar įrodyti, kad ji tikrai tokia nėra. Dalia ir Vladas Buragai pristatė bendrą lyrikos knygelę Gerumu vienas kitą apgynę:

Meilė netemdo juk proto
Protas su meile ateis.
Byra žiedai nuo šakoto
Mylinčio medžio rytais…

Šioje knygelėje eilės ne tik apie asmeninę laimę, meilę, jausenas, bet ir apie gimtąjį kraštą:

Lietuvos lino drobėm apklojam
Baltą baltišką šventinį stalą, –
Ūkanotos istorijos kloniuos
Midumi laiko rievės apsąla…

Skambų eilėraštį Lietuvai padeklamavo Violeta Nazarovaitė-Abramaitienė-Ašarė bei Genovaitė Stulpinienė-Vikingė. Apie gimtą kaimą, gentainius skaitė Genovaitė Braznauskienė, Julija Augustauskienė-Rudenė. Klausytojus džiugino trioletų rekordininkė Irena Jacevičienė-Žukauskaitė, rašanti apie oreivius, jų veiklą. Muziejui dovanojo knygą, kurioje gausu fotografijų iš oreivijos istorijos. Janinos Ulinskienės eilėraščiai skirti vaikams – šilti ir nuotaikingi. Aldonos Mankutės-Kursevičienės knygutė vaikams apie religines šventes. Plemonietė Irena Rudzenskienė pasidžiaugė tik ką išleista savo knygele Gerumo šalies link. Renginį puošė solistės, taip pat palemonietės, Eglės Mačiulytės atliekamos romantiškos dainos. Atlikėjai akomponavo Justas Čeponis.

Meilės skaitiniai baigėsi padėkomis vienas kitam, dovanomis, bičiulišku pabendravimu bei dainomis pagal S. Nėries eiles.

Asta Vileniškytė
muziejininkė

Akimirkos iš renginio ‘Parymok, manęs palauk…
Akimirka iš renginio 'Parymok, manęs palauk...,' S. Nėries memorialiniame muziejuje Akimirka iš renginio 'Parymok, manęs palauk...,' S. Nėries memorialiniame muziejuje Akimirka iš renginio 'Parymok, manęs palauk...,' S. Nėries memorialiniame muziejuje

1 thought on “Lyrikos skaitiniai”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *