Švč. M. Marijos Rožinio Karalienės bažnyčia Palemone

Švč. M. Marijos Rožinio Karalienės bažnyčia Palemone

Bažnyčia
Marių g. 20
LT-52247 Kaunas
Tel. (37) 37 36 02
Svetainė internete:
kaunas.lcn.lt/parapijos/palemonas

Klebonija
Marių g. 20,
LT-52247 Kaunas
Tel. (37) 37 36 02
Faks. (37) 37 35 52
El. paštas: palemonas@kaunas.lcn.lt

„Švč. M. Marijos Rožinio Karalienės bažnyčia Palemone pradėta statyti 1991 birželio 4 d.

1991 m. spalio mėn. arkivyskupas S. Tamkevičius SJ pašventino bažnyčios kertinį akmenį.

Bažnyčios vidaus statybos darbai galutinai baigti 1996 metų pavasarį. Tų pačių metų rugpjūčio 15 d. Kauno Metropolitas Arkivyskupas S. Tamkevičius pašventino naująją Švč. Mergelės Marijos Rožinio Karalienės bažnyčią.

2001 m. gegužės mėn. 23 dieną į bažnyčios varpinę buvo įkelti S. Stulpinio atgabenti, Lenkijoje nulieti varpai. Didžiausias varpas pavadintas Švč. M. Marijos ir šv. J. Bosko garbei, antrasis šv. Antano – Lietuvos saleziečių pradininko kun. Antano Skelčio šventojo globėjo garbei, trečiasis – lietuvaitės kankinės Elenos Spirgevičiūtės (pradėta jos beatifikacijos byla) garbei.

Pastačius bažnyčią J. Em. arkivyskupas S. Tamkevičius patvirtino parapijos teritorijos ribas, kurios apima Palemoną ir Neveronis. Čia gyvena apie 10 000 gyventojų. Kiekvieną sekmadienį į šv. Mišias ateina nuo 600 iki 800 tikinčiųjų.

Tėvai saleziečiai ir Marijos Krikščionių Pagalbos Dukterys glaudžiai bendradarbiauja su Palemono ir Neveronių vidurinių mokyklų mokytojais ir mokiniais.

Seserys salezietės jau devyni metai rūpinasi apleistais, nepasiturinčių šeimų vaikais Dienos Centre.

Žmones vienija ne vien bendra malda, bet ir darbas kartu tvarkant bažnyčios aplinką, bendros Atvelykio, Kalėdų, šv. Bosko, Švč. M. Marijos šventės, Motinos ir Tėvo dienos, kiti renginiai ir iniciatyvos.

Kasmet parapijoje švenčiami šie atlaidai: šv. J. Bosko – sausio 31 d., Švč. M. Marijos Krikščionių Pagalbos – gegužės 24 d. ir Švč. M. Marijos Rožinio Karalienės – spalio 7 d.“

Informacijos šaltinis: Švč. M. Marijos Rožančiaus Karalienės parapijos interneto svetainės 

Nuotrauka: Palemonas.info archyvas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *